Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Herz rozšíri svoju flotilu vozidiel o 65 000 elektromobilov Polestar

Herz rozšíri svoju flotilu vozidiel o 65 000 elektromobilov Polestar
Zdroj | Polestar
Igor Neštrák
Herz rozšíri svoju flotilu vozidiel o 65 000 elektromobilov Polestar
Zdroj | Polestar
Zdroj | Polestar

Svetovo významný hráč z oblasti požičiavania vozidiel Hertz oznámil ďalšie rozširovanie vozového parku o elektromobily. Po americkej automobilke Tesla prichádza na rad švédsky Polestar.

Minulý rok médiami prebehla zaujímavá informácia, že kalifornský výrobca elektromobilov Tesla získal veľmi významnú zákazku od spoločnosti Hertz, ktorá patrí medzi najväčších prevádzkovateľov auto požičovne na svete. Kontrakt medzi oboma spoločnosťami zahŕňal nákup 100 000 kusov elektromobilov Tesla Model 3.

Hertz neskôr objednávku rozšíril aj o Model Y. Po oznámení objednávky Tesla informovala, že Hertz nebude uprednostňovaní pred ostatnými zákazníkmi  a všetci zákazníci budú mať zachované termíny dodania. Spoločnosť Hertz predpokladá, že uvedený počet 100 000 kusov bude postupne dodaný do konca 2022.

Zdroj | Tesla

Aktuálne Hertz rozširuje svoje plány prechodu na elektrifikovaný vozový park a oznámil veľkú objednávku od švédskeho výrobcu Polestar. Pôvodne šlo o športovú divíziu automobilky Volvo, z ktorej sa v posledných rokoch stala samostatná značka produkujúca elektrické vozidlá.

Zdroj | Polestar
Pozrite si

Polestar chce byť uhlíkovo neutrálny do konca dekády! Čo zo znamená?

Polestar sa zaviazal počas nasledujúcich piatich rokov dodať 65 000 kusov elektromobilov. Prvé dodávky už začínajú v Európe a koncom roka budú pokračovať v USA a v Austrálii. Pre automobilku, ktorá minulý rok vyprodukovala 29 000 vozidiel ide o veľmi dôležitý krok.

Zdroj