Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Herná beštia ROG Strix G15/G17 Advantage Edition

Herná beštia ROG Strix G15/G17 Advantage Edition
Zdroj | ASUS
Richard Pliešovský
Herná beštia ROG Strix G15/G17 Advantage Edition
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

Republic of Gamers predstavil herné notebooky ROG Strix G15 a G17 Advantage Edition, ktoré bežia výlučne na hardvéri od AMD. ROG v nich skombinoval procesor Ryzen 9 5900HX s grafikou Radeon RX 6800M.

ROG Strix G15/G17 Advantage Edition sú zároveň jednými z prvých herných notebookov, ktoré spĺňajú aj požiadavky nového programu Advantage spoločnosti AMD. Základný model má stáť 1 799 eur, presné ceny však budú zverejnené neskôr.

Zdroj | ASUS

ROG Strix G15 Advantage Edition môže byť vybavený až po procesor AMD R9-5900HX spárovaný s GPU Radeon 6800M. Vďaka novým technológiám AMD je umožnená dynamika napájania zvyšujúca celkový výkon. Operačnú pamäť si môžete zvoliť až do DDR4 32 GB 3200 MHz v duálnej SODIMM konfigurácii. Vnútorná M.2 SSD pamäť môže byť až do kapacity 1 TB (RAID 0).

ROG prináša pokročilé riešenie chladenia CPU aj GPU v kvapalnom kove a vo výparovej komore. Senzor teploty umiestnený na povrchu zaisťuje povrchové teploty v predpísaných hodnotávch.

Séria Strix G Advantage prichádza s dizajnom na mieru AMD v matnej čiernej farbe a prispôsobiteľnými krytmi pántov.

Zdroj | ASUS

Notebooky sú vybavené procesorom AMD R9-5900HX a grafikou AMD Radeon 6800M. V celkovom tepelnom výkone a udržaní primeranej povrchovej teploty pomáha okrem tekutej kovovej zmesi na CPU a GPU i masívna parná komora a IR senzor.

Ako vidíte na fotografiách, Strix Advantage Edition majú vlastný dizajn s tematikou AMD – od špeciálneho veka, prispôsobiteľného krytu a vlastnej tapety.

Zdroj | ASUS

Edícia Strix G Advantage ponúka extrémne rýchly displej s FHD rozlíšením s 300 Hz frekvenciou, alebo s QHD panelom, 165 Hz obnovovacou frekvenciou s 3 ms odozvou, 100 % sRGB a Freesync. Vďaka 4,5 mm tenkým rámom a 87 % pomeru obrazovky k telu poskytuje moderný vzhľad a hlavne strhujúci herný zážitok.

Zdroj | ASUS

Rozloženie klávesnice je totožné ako na desktopovom počítači, má päť programovateľných klávesových skratiek a vyznačuje sa pohodlným zdvihom (2 mm). Klávesnica je s tichým chodom, jej hluk je menej ako 30 dB, 4-zónové RGB osvetlenie a obvodový svetelný panel umožňujú farebné prispôsobenie podľa vkusu a nálady hráča.

K špičkovému výkonu príde vhod aj dobré audio. ROG Strix Advantage Edition má dva reproduktory Smart Amp vyladené pomocou technológie Dolby Atmos a ponúkajú kvalitný zvuk, vrátane čistého hlasového z mikrofónneho vstupu. O ten sa stará umelá inteligencia s funkciou potlačenia hluku.

Zdroj | ASUS

Konektivita je zastúpená Wi-Fi 6 a portmi: 3 x USB-A 3.2, 1 x USB-C 3.2 (DP, PD), 1 x LAN (RJ-45), 1 x HDMI (2.0b) a 1 x 3,5 mm audio konektor. Batéria má 90 Wh, nabíja sa cez USB-C port, podľa výrobcu má vydržať až 11,4 hodín prehrávania videa. Rýchlonabíjanie ju dobije na 50 % za 33 minút.

Zdroj | ASUS

Novinky by mali byť k dispozícii na Slovensku v treťom štvrťroku, vtedy sa dozvieme aj presné ceny jednotlivých modelov.