Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

HBO Max končí skôr ako poriadne začalo, čo bude ďalej?

HBO Max končí skôr ako poriadne začalo, čo bude ďalej?
Stanislav Vinc
HBO Max končí skôr ako poriadne začalo, čo bude ďalej?

Streamovacia služba HBO Max bola na Slovensku a v susedných krajinách spustená iba v marci tohto roku a dnes už jej v diaľke zvoní umieračik. Na rozdiel od úplných prepadákov, na čele ktorých stojí služba CNN+ zrušená len pár týždňov po spustení, bude HBO Max nahradené novou službou, aj u nás.

Dôvodom tejto výmeny je spojenie služby HBO Max s predplatnou službou Discovery+, ktoré oznámil generálny riaditeľ spoločnosti Warner Bros Discovery, David Zaslav. Služba HBO Max je podľa neho konkurencieschopná, no má problém s výkonnosťou a záujmom zo strany zákazníkov. Medzi riadkami však zároveň priznal, že služba má aj technické problémy, s čím sa často stretávame pri jej používaní aj my v redakcii.

Zaslav uviedol, že služba Discovery+ disponuje lepšími technologickými základmi a z tohto dôvodu sa stane jadrom novej služby, ktorá skombinuje obsah dostupný v oboch spomínaných službách. Spustená má byť už v priebehu leta 2023.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Bezplatné nabíjanie na LIDL nabíjacích staniciach končí už o pár dní

Služba Discovery+ bola spustená začiatkom roka 2020 a zameraná je pri márne na vzdelávacie programy vysielané na televíznych kanáloch skupiny Discovery, pod ktorú spadá napr. aj Animal Planet, TLC, Travel Channel, HGTV, Food Network a ďalšie. V Spojených štátoch je dostupná za 4,99 dolára mesačne s reklamami, resp. 6,99 dolára bez reklám. Celosvetovo mala ku koncu roka 2021 na konte zhruba 22 miliónov predplatiteľov. Služby HBO si predplácalo 73,8 milióna zákazníkov.

S filmovým gigantom WarnerMedia sa spoločnosť spojila v apríli tohto roku, čím vznikla nová spoločnosť Warner Bros. Discovery. Do jej čela bol dosadený spomínaný David Zaslav, ktorý predtým figuroval na pozícii generálneho riaditeľa spoločnosti Discovery, Inc.

Zaslav počas vyhlasovania finančných výsledkov účastníkov hovoru ubezpečil, že jeho spoločnosť nebude pred spustením novej kombinovanej služby pokračovať v rušení plánovaných relácií, seriálov a filmov. Len nedávno totiž spoločnosť odložila späť do zásuvky pripravovaný film Batgirl z portfólia komixovej spoločnosti DC, popri čom zo služby zmizlo viacero zazmluvnených filmov.

Ako sa bude nová kombinovaná služba volať, je v tejto chvíli otázne. Značka HBO Max má vo svete silné postavenie, no pri zohľadnení predchádzajúcej pozície Zaslava môžeme predpokladať, že značka Discovery zo sveta streamovacích služieb tak rýchlo nezmizne. Odpoveď by sme sa však každopádne mali dozvedieť už v horizonte niekoľkých mesiacov.

Zdroj