Hater – zoznámte sa s ľuďmi, ktorí nenávidia rovnaké veci

ZDROJ | Business Insider

Slovo hater, ako aj iné anglické výrazy, si postupne našlo miesto aj v tej slovenskej komunikácii. Teraz si však cestu dláždi aj ako aplikácia, ktorá bude združovať ľudí s rovnakými nenávistnými názormi.

Hater App
ZDROJ | Hater

Pojem hater by sa voľne dal preložiť ako človek, ktorí nenávidí jednu či viac vecí. Najčastejšie sa používa v súvislosti s nenávisťou voči inému jedincovi. Komik Brendan Alper bral najprv nápad vytvoriť aplikáciu, kde sa budú zoznamovať ľudia neznášajúci totožné veci za vtip.

Pozrite siAplikácia Alzashop.cz je ďalšou formou vykrádania účtov

Postupne ale prichádzal na to, že takýto prostriedok by nebol zlým nápadom. Neskôr dokonca zistil, že jeho ideu podporuje i niekoľko štúdií, a tak sa začala cesta za budovaním aplikácie. A beta testovanie naznačuje, že by mohlo ísť vskutku o úspešný titul.

Oficiálna verzia bude dostupná 8 februára, no už teraz Hater ponúka 3 000 tém, na ktoré môžete s náhodným cudzincom na internete nadviazať konverzáciu. Najviac nenávidenými témami sú momentálne prezidentské voľby (Make America Great Again), zlá etiketa chodcov a vlasy v sitku. Naopak ľudia radi diskutujú na tému mamy, oceánov a guacamoly.

Hater
ZDROJ | Hater

Mechanizmus aplikácie je potom jednoduchý, podobný tomu, aký nájdeme i v zoznamovacej aplikácii Tinder. Po zobrazení témy sa používateľ rozhodne, či danú vec nenávidí, a to potiahnutím obrazovky dole. Gesto švihnutia hore znamená záujem o danú tému, ľavá strana zastáva nechuť, pravá strana pozitívny postoj.

Hater myslí i na hanblivých nenávistníkov. Vývojári pre ostýchavých používateľov pripravili takzvané icebreakeri. Tie spočívajú v úvodných otázkach, aby sa každá konverzácia nemusela začínať otrepaným „Ahoj :)“.

Hater App 2
ZDROJ | Hater

Najväčším problémom bude na začiatok spoznať naozaj niekoho, s kým bude možné tráviť čas i mimo internetu. Aplikácia vyžaduje prístup ku lokácii, je ale otázne, koľko ľudí vo vašom okolí ju bude používať. Akokoľvek sme zvedaví, ako sa bude táto myšlienka rozvíjať a koľko ľudí o ňu prejaví skutočný záujem.

ZdrojHater

Komentáre k článku