Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Harman Kardon Onyx Studio 2 - dizajnový kúsok

Harman Kardon Onyx Studio 2 - dizajnový kúsok
Zdroj | Harman Kardon
TECHBOX
Harman Kardon Onyx Studio 2 - dizajnový kúsok
Zdroj | Harman Kardon
Zdroj | Harman Kardon
93 %
Krásny dizajnový kúsok z dielne renomovanej značky sa nám pokúsil vyvrátiť akékoľvek predsudky a obavy z jeho rozmerov.

Výhody

  • nízka hmotnosť
  • vstavaná batéria
  • prekvapivo dobrá reprodukcia zvuku

Nevýhody

  • absencia ekvalizéra
  • vyššia cena

Odkedy Sidney Harman a Bernard Kardon skonštruovali svoj prvý FM tuner, pretieklo riekou Mississippi v USA veľa vody. No filozofia tejto prestížnej firmy sa napriek bohatej a bujarej histórii nikdy nezmenila – tvoriť zariadenia s najlepším zvukom vo svojej triede okorenené futuristickým dizajnom.

Niet divu, že práve Harman Kardon je lídrom v oblasti prémiového lifestyle ozvučenia. Futuristický a minimalistický dizajn novinky, pri ktorom si pomyslíte, že táto vecička vyzerá naozaj skvelo. Stále však hľadáte ďalšie súčasti balenia, nejaké ďalšie reproduktory či káble. A nič.

Jediný kábel je pre napojenie do elektriny. Nebudem tvrdiť, že ma pri rozbaľovaní a pripájaní nesprevádzali predsudky. Reči typu „tak toto nebude hrať” však pokojne nechajte zabalené v krabici.

Onyx Studio 2 je pokračovaním úspešnej prvej série Onyx, kde výrobca predostrel vlastne len jeden dominantný oválny reproduktor s dvomi nôžkami vzadu. Druhá generácia je doplnená o viacero nových vlastností, no dizajnovo sa líši len v zmene kovových farieb.

Na zadnom žiariči dominuje bronzová a jednoznačne presviedča o dokonalosti spracovania. Po zložení predného panelu sa odhalí dvojica trojpalcových stredobasov, dvojica výškových reproduktorov a centrálny žiarič, parťák bronzového zo zadnej strany.

Ovládanie je jednoduché, na hornom oblúku sa nachádza sada tlačidiel pre zapnutie, ovládanie hlasitosti, aktiváciu Bluetooth a konferenčného hovoru. Žiadne zbytočné komplikované ovládače či displeje. Osobne si myslím, že najmä týmto si získa mladú generáciu.

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že tomuto čudu niečo chýba. Opak je pravdou,   technológií obsahuje viac než dosť. Oproti prvej edícii má navyše možnosť spárovať niekoľko zariadení naraz, samozrejme pomocou Bluetooth (3.0), a tým pádom aj plnú kontrolu nad reproduktorom.

Významným prínosom je aj funkcia VoiceLogic so vstavaným mikrofónom, ktorá umožňuje konferenčné hovory. Navyše je doplnená o funkciu rušenia šumu a ozveny. Fungovalo to výborne. A aby toho nebolo málo, Onyx 2 má vstavanú 2 600 mAh Li-ion batériu, ktorá vydrží približne 5 hodín reprodukcie.

Takže ak si meníte olej v aute, alebo si lepíte defekt na svojom hipsterskom bicykli, Onyx 2 vám bude verným spoločníkom a pomôže z pohodlia garáže vybaviť aj konferenčný hovor do práce (osobná skúsenosť).

Novinke pribudol aj AUX konektor, čo sa hodí, ak máte starší telefón alebo laptop. A ako hrá? Hudobný výkon 4x 15 W na seba nenechá čakať a prejaví sa pri prvom údere. Toto malé čudo vás skutočne posadí do kresla.

Po 10 sekundách padajú akékoľvek predsudky a reproduktor chcete počúvať viac a viac. Samozrejme záleží od jeho umiestnenia v priestore, ale nedá sa zahanbiť v žiadnom kúte izby a jasne dokazuje, odkiaľ pochádza. Výrazná basová linka je sprevádzaná príjemnými výškami a v zásade nič neruší posluch.

Harman Kardon Onyx Studio 2 je malé prenosné zariadenie, ktoré poteší skvelým dizajnom a ohromí svojou reprodukciou zvuku. Chýbala mi možnosť pohrať sa s ekvalizérom, no pri pohľade na cenu som túto možnosť oželel. Onyx Studio 2 sa predáva za cenu 199 € iba v predajniach Apple. Od našej redakcie si vyslúžil ocenenie TIP REDAKCIE.

Zdroj