Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Habey BIS-6622: Minipočítač s novými procesormi Atom

Habey BIS-6622: Minipočítač s novými procesormi Atom
Marek Šimunek
Habey BIS-6622: Minipočítač s novými procesormi Atom

Postupne sme si zvykli na minimalizáciu v oblasti výpočtovej techniky, a tak nie je prekvapením ani mini počítač z dielne u nás takmer neznámej spoločnosti Habey, v ktorom sú použité len nedávno predstavené procesory Intel Atom E6XX Series.

 Habey BIS-6622

Habey je americká spoločnosť známa najmä serverovými riešeniami, avšak na Slovensku sme o nej zatiaľ veľa nepočuli. Okrem serverových riešení sa Habey zaoberá aj vývojom počítačov, medzi ktoré patrí aj predstavený model BIS-6622, ktorý sa môže pochváliť skutočne malými rozmermi. Spoločnosť sa dizajnom mini počítača príliš netrápila a jeho prevedenie je jednoduché, štvorcové s rozmermi len 126,9 x 126,9 x 44,45 mm. Počítač BIS-6622 je postavený na platforme Intel Atom E6XX. Jadrom minipočítača budú nedávno predstavené procesory Intel Atom E6XX Series – E620 (0,6 GHz), E640 (1,0 GHz) a E660 (1,3 GHz). Procesor bude doplnený pamäťou RAM do maximálnej veľkosti 2 GB. Od takto malého počítača nemôžeme čakať nadpriemerné grafické výkony, avšak jeho integrovaná grafická karta Intel GMA600 zabezpečí dostatok výkonu aj na prehliadanie HD videa. Pre pripojenie externého displeja je k dispozícii port VGA, cez ktorý môžete pripojiť monitor s maximálnym rozlíšením 1 280 x 768 obrazových bodov, alebo port HDMI, ktorý umožní pripojenie monitoru s rozlíšením až 1 920 x 1 080 obrazových bodov.

 Habey BIS-6622

V oblasti konektivity ponúkne BIS-6622 okrem už spomínaného VGA a HDMI portu na zadnej strane aj dvojicu USB 2.0 portov, napájací konektor, dvojicu Ethernet konektorov a anténu pre Wi-Fi. Na prednej strane nájdeme  dvojicu USB 2.0 portov spolu s 3,5 mm audio konektormi pre pripojenie reproduktorov a mikrofónu. Aj keď sa spoločnosť Habey nevyjadrila o tom, aké veľké pevné disky bude k BIS-6622 dodávať, isté je že sa bude jednať o 1,8“ SATA disky, prípadne SSD disky. V tomto mini počítači však nenájdeme žiadnu optickú mechaniku a tak sa budete musieť spoľahnúť na externú mechaniku pripojenú cez USB. Podľa Habey bude BIS-6622 podporovať operačné systémy Linux a Microsoft Windows, avšak o tom či sa bude tento minipočítač dodávať už s predinštalovaným operačným systémom, tiež či sa objaví aj na našom trhu a prípadne za akú cenu Habey vo svojej tlačovej správe mlčí.