Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Eco
  • 2 min.
  • 7.9.2019

Greyp G5 - elektrický bicykel s dojazdom 100 kilometrov

Greyp G5 - elektrický bicykel s dojazdom 100 kilometrov
Zdroj | Greyp
Michal Biznár
Greyp G5 - elektrický bicykel s dojazdom 100 kilometrov
Zdroj | Greyp
Zdroj | Greyp

Bicykel, ktorý sa volá podobne ako obľúbený letný festival. Elektrický bicykel Greyp G5 nielenže vyzerá štýlovo, ale ponúka aj perfektný dojazd.

Na elektrických bicykloch mnohým vadí dizajn, ktorý častokrát kazí masívna batéria. Model Greyp G5 to s batériou vymyslel skutočne štýlovo a umiestnil ju medzi rám tak, že vôbec nepôsobí rušivo. Práve naopak, vyzerá veľmi štýlovo.

Pozrite si

eROCKIT – bicykel s výkonom motorky z Nemecka

Odpružený bicykel od chorvátskej firmy bol predstavený na výstave Eurobike v Nemecku. Mimochodom značka Greyp je sesterskou firmou spoločnosti Rimac, ktorá sa venuje elektrickým autám.

Hlavnou devízou bicykla sú použité materiály. Rám napríklad tvoria odľahčené uhlíkové vlákna. Tým hlavným lákadlom sú ale integrované kamerové senzory, ktoré monitorujú vašu jazdu. V prípade, že sa niečo stane, alebo si chcete zaznamenať nejakú časť jazdy, stačí, že stlačíte tlačidlo na bicykli a podobne ako dash kamera v automobile vám bicykel zaznamená posledných 30 sekúnd.

Keďže žijeme v dobe sociálnych sietí, stačí stlačenie tlačidla a video sa uverejní na vašom Instagrame či inej sieti. Čo sa týka spomínanej batérie, bicykel Greyp G5 disponuje 700 Wh batériou, čo by malo stačiť na 100-kilometrový dojazd. Otázne je, s akou mierou asistencie. Pri bežných elektrobicykloch platí takýto dojazd len pri úplne nízkej miere asistencie a pri ceste po rovine.

Zdroj | Greyp
Pozrite si

Bicykel s vodným chladením? ENERMAX propaguje zdravý životný štýl

Výhodou je, že podporovaná aplikácia dokáže vypočítať priemerný dojazd na základe naplánovanej trasy a práve tento dojazd by mal brať do úvahy aj možné kopce.

Bicykel podporuje pripojenie k eSIM, takže môže byť neustále pripojený k 4G sieti. Pokiaľ napríklad niekto manipuluje s vašim bicyklom, cez kameru a aplikáciu sa môžete pozrieť, čo sa deje. Cena ani dostupnosť zatiaľ oznámená nebola, no podobné modely sa pohybujú okolo 7 000 dolárov.

Zdroj