Green Bin – postarajte sa aj o svoju starú a vyradenú elektroniku

Dnes sa spoločne pozrieme na jednu zaujímavú aplikáciu, ktorá sa narodila na Slovensku, a za ktorou stojí občianske združenie EKOrast. Aplikácia Green Bin vám totiž pomôže postarať sa o starú elektroniku a iný elektroodpad.

 Green Bin 1 Green Bin 5

Možno ste to ani nevedeli, ale za neodbornú likvidáciu elektroodpadu a inej použitej elektroniky, či batérií hrozia pomerne vysoké finančné postihy. To platí dvojnásobne v prípade ak bola daná technika evidovaná ako majetok firmy. V tomto prípade potrebujete o jej likvidácii potvrdenie.

Práve v riešení tejto situácie vám môže pomôcť aplikácia Green Bin. Táto jednoduchá aplikácia, ktorá je dostupná tak na Android, ako aj na iOS vám rýchlo a jednoducho pomôže s likvidáciou elektroodpadu a starých batérií. Súčasťou aplikácie sú totiž užitočné informácie a kontaktné údaje na zberné dvory a iné prevádzky, ktoré sa o vyradenú techniku postarajú a zabezpečia jej dôslednú recykláciu.

Green Bin 1 Green Bin 5

Na základnej obrazovke aplikácie si v prvom kroku vyberiete druh odpadu, ktorý by ste chceli recyklovať. Okrem elektroodpadu totiž aplikácia pomôže aj s recykláciou papiera, kovu, plastov, stavebného odpadu, skla, liekov, alebo svietidiel. Následne si aplikácia vyžiada prístup k vašej polohe a na základe nej ponúkne možnosti recyklácie odpadu vo vašom okolí.

V prípade elektroodpadu vám ponúkne aplikácia na výber aj presný druh odpadu (čierna technika, biela technika, ostatné, ktorý chcete recyklovať.

Green Bin 3 Green Bin 4

Súčasťou aplikácie je aj náučné okienko, ktoré vám vysvetlí, prečo by ste mali odpad triediť a tiež niekoľko zaujímavých informácií. Vedeli ste napríklad, že Slovensko sa v svetovom rebríčku podľa množstva zrecyklovaného odpadu nachádza na predposlednom mieste? Ak teda chcete niečo pre náš postup v tomto smere urobiť aj vy, nainštalujte si túto bezplatnú aplikáciu, ktorá vám s triedením pomôže.

Green Bin72%

Veľkosť:
2,4 MB
Platforma:
iOS 7.1 a novší, Android 4.0.3 a novší
Cena:
0,00 €

Green Bin je aplikácia, ktorá vám veľmi jednoduchým spôsobom poradí ako naložiť s elektroodpadom, ale aj recyklovateľným odpadom vo všeobecnosti.

Komentáre k článku