Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

GoPro Hero10 Black - staré telo, celkom nové vnútro

GoPro Hero10 Black - staré telo, celkom nové vnútro
Zdroj | GoPro
Števo Porubský
GoPro Hero10 Black - staré telo, celkom nové vnútro
Zdroj | GoPro
Zdroj | GoPro

GoPro predstavilo úplne novú akčnú kamerku Hero10 Black. Ide o vlajkový model, ktorý síce vyzerá ako model Hero9 Black, no vo vnútri sa diali veľké veci. Až obrovské.

Telo sa prakticky nezmenilo. Pribudli síce nové plasty, logo GoPro je modré a na bočnej strane svieti veľké číslo 10, no inak sa nezmenilo nič. Vpredu je tak osadený 1,4″ displej, vedľa neho optika fotoaparátu. Nový ja však kryt objektívu, ktorý má byť odolný voči poškriabaniu a taktiež má mať hydrofóbny film, takže sa na ňom nebude držať voda.

Zdroj | GoPro

Vzadu je veľký 2,27″ dotykový displej. Po stranách sú ovládacie prvky, resp. USB-C port. Telo novinky s pôvodnými rozmermi 71 x 55 x 33,6 mm je dokonca o pár gramov ľahšie (153 vs 158 g v prípade Hero9 Black).

Zdroj | GoPro

Zásadným rozdielom je celkom nový procesor, ktorý GoPro nemenilo roky. Výrobca ho označuje GP2 a má byť podstatne výkonnejší ako u predchodcu a jeho predchodcov, ktorí využívali GP1. Rozdiel má byť badateľný už pri samotnom zapínaní kamery, ale aj pri ovládaní. Nový procesor, resp. čipset má mať na svedomí aj lepšie výsledky pri snímaní aj v sladom svetle.

Zdroj | GoPro

Vďaka novému procesoru je lepšie aj samotné video. To je možné natáčať do rozlíšenie 5,3K (5 312 x 2 988 px) pri 60 fps (dvojnásobok oproti Hero9) a so 100 Mbit/s dátovým tokom. 4K UHD video je možné natáčať s 120 fps (taktiež dvojnásobok) a 2,7K video pri 240 fps (opäť dvojnásobné zvýšenie). Od Full HD rozlíšenia ale 480 fps nečakajte, maximom je aj tu 240 fps, teda 8-násobné spomalenie záberu.

Zdroj | GoPro

K videám sa zídu aj celkom nový HyperSmooth 4.0 pre maximálnu stabilizáciu aj tých najakčnejších videí. Rozdiel medzi predošlou generáciou má byť markantný, pôvodný HyperSmooth 3.0 zvládal vyrovnávať horizont do 27°, nová verzia vyrovnáva až do 45°. Fungovať má aj pri 5,3K videu s 30 fps. HyperSmooth 4.0 je možné využívať pri livestreamoch do 1080p.

A keďže GoPro Hero10 Black má snímač ako vo fotoaparáte, zvláda aj fotiť. Maximom je 23 Mpx. Nechýba ani možnosť fotenia do RAW. Samozrejmosťou je aj vysokorýchlostné snímanie či nočné foto, ale aj možnosť „vytiahnutia“ statických záberov z videí.

Zdroj | GoPro

Novinkou je možnosť uploadu videí cez pripojený smartfón vďaka USB-C – USB-C/Lightning káblu priamo v balení kamerky. Okrem toho, že je to rýchlejšie ako bezdrôtový prenos je to aj energeticky menej náročné. Zároveň pribudla aj možnosť automatického uploadu do cloudu vždy, keď Hero10 pripojíte do nabíjačky.

Zdroj | GoPro

Batéria ostala rovnaká, má 1 720 mAh. Vďaka tomu, že aj telo ostalo rovnaké, majitelia Hero9 si môžu už zakúpené príslušenstvo nechať pre novší model.

Rozdiel je aj v cene. Kým predošlý top model stál 499,99 €, nový model stojí 529,99 €. Novinka je na trhu už teraz, kúpiť si ju môžete cez web GoPro.

Zdroj