Google začal predávať plne bezdrôtové slúchadlá Pixel Buds

ZDROJ | Google

Google od včera ponúka vo svojom obchode Google Store bezdrôtové slúchadlá Pixel Buds. V porovnaní s prvou verziou z roku 2017 ide o plne bezdrôtový model s podporou dotykových gest na ich povrchu. Napriek očakávaniam majú len pasívne potláčanie hluku.

ZDROJ | Google

Google mal pri tvorbe dizajnu slúchadiel odskenovaných niekoľko tisíc uší, výsledkom je tvar, ktorý má zaistiť, aby boli „púčiky“ v jednej rovine a nevypadávali ani pri prudkom pohybe. Ich dizajn dotvárajú vymeniteľné náušnice, priestorový prieduch zabraňuje nepríjemnému tlaku v ušiach a tak nestratiť kontakt s okolím.

Google upravilo dizajn slúchadiel tak, aby do ucha prúdila aspoň časť vzduchu a okolitého hluku. Používatelia tak nebudú mať pocit, že majú zaľahnuté v ušiach a budú počuť aj to, čo sa deje okolo nich.

Slúchadlá majú 12 mm dynamické meniče a ponúkajú odolnosť voči potu a vode (IPX4). Frekvenčný rozsah spoločnosť nezverejnila. V každom slúchadle sa nachádzajú dva mikrofóny, slúžia na potláčanie hluku na pozadí, zatiaľ čo hlasový akcelerometer zisťuje reč prostredníctvom vibrácií čeľuste. IR senzory priblíženia dokážu identifikovať slúchadlá v uchu a postarajú sa o automatické prehrávanie, resp. pozastavenie.

ZDROJ | Google

Google Pixel Buds sa ovládajú gestami. Jedno klepnutie – prehrať/pauza, dvojité klepnutie – ďalšia pieseň, trojité klepnutie – predchádzajúca pieseň, posunutie dopredu – zvýšenie hlasitosti, posunutie dozadu – stíšenie hlasitosti, stlačiť a podržať – aktivácia Google Assistant, alebo kontrola notifikácií.

ZDROJ | Google

Nabíjacie puzdro zabezpečí slúchadlám 24-hodinovú výdrž. Samotné slúchadlá vydržia 5-hodinové prehrávanie hudby, alebo 2,5 hodiny hovoru. Za 10 minút nabíjania sú schopné sprostredkovať hudbu po dobu 2 hodín (1 hodina hovoru). Nabíjajú sa cez USB-C port.

Nechýba hlasový asistent Google Assistant, slúži na bežné príkazy alebo prekladanie v reálnom čase, program Adaptive Sound dokáže automaticky zmeniť hlasitosť pri prechode z tichého do hlučného prostredia (a opačne).

Pozrite siGoogle Pixel 4 a Pixel 4 XL sú realitou! Ponúknu špeciálny radar

Bezdrôtový prenos zaisťuje Bluetooth 5.0, Google tvrdí, že Pixel Buds nestratia spojenie ani v „tretej izbe“, aj ak prehrávate hudbu zo zariadenia s Bluetooth 4.0. Smartfóny s OS Android 6.0 a vyšším využívajú funkcie rýchleho párovania, nájdenie zariadenia a hlásenie o vybíjaní sa batérií.

ZDROJ | Google

Veľkosť slúchadla je 20,5 x 19,5 x 18,2 mm pri hmotnosti 5,3 g. Nabíjacie puzdro má 63 x 47 x 25 mm, hmotnosť bez slúchadla je 56,1 g (66,7 g so slúchadlami).

Google Pixel Buds sú momentálne na predaj v bielej farbe; oranžová, čierna a Quite Mint prídu v najbližších týždňoch. Cena slúchadiel je 179 dolárov.

ZDROJ | Google

Sme zvedaví, ako sa bude novinke dariť. Konkurencia v segmente plne bezdrôtových slúchadiel je naozaj silná, Samsung Buds+ a Apple AirPods majú navyše podporu bezdrôtového nabíjania, okrem toho sa predávajú za nižšiu cenu.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku