Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google stále vylepšuje Android. Pridáva zdieľanie, Emojify aj výhody nepočujúcim

Google stále vylepšuje Android. Pridáva zdieľanie, Emojify aj výhody nepočujúcim
Zdroj | Google
Michal Sobek
Google stále vylepšuje Android. Pridáva zdieľanie, Emojify aj výhody nepočujúcim
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Tím stojaci za operačným systémom Android neustále pracuje na nových funkciách, ktoré používateľom pomôžu zostať produktívni, komunikovať s blízkymi a užívať si zábavu na rôznych zariadeniach.

Funkcia Zdieľanie nablízku umožňuje jednoducho a hlavne bezpečne zdieľať súbory medzi smartfónmi, tabletmi a Chromebookmi v okolí, či už ide o fotografie, videá alebo o celé priečinky. Už v najbližších týždňoch bude táto funkcia naplno pripravená.

Stačí v ponuke zdieľania vybrať zariadenia so systémom Android prihlásené do vášho účtu Google a rýchlo medzi nimi zdieľať súbory. Prenosy medzi vašimi zariadeniami budú aktívne aj keď je obrazovka vypnutá.

Obsah pokračuje pod reklamou

Google pokračuje v optimalizácii obľúbených aplikácií Google na tabletoch od miniaplikácii pre Disk Google a Keep. Hlavné funkcie sú teraz dostupné priamo z hlavnej obrazovky ako veľkosti písma a jednoduchý prístup k zapisovaniu nových poznámok.

Novinku s názvom Emojify obsahuje nová beta klávesnice Gboard v angličtine. V jednoduchosti vám táto funkcia pridá do správy vhodných smajlíkov, čím sa správa stane viac interaktívnou a zábavnejšou. Na výber bude niekoľko rozložení.

V rámci služby Google Meet spoločnosť pridáva nové zdieľané prostredia. Vďaka funkciám zdieľania naživo používateľ môže okamžite sledovať videá na YouTube a hrať klasické hry až so 100 priateľmi a členmi rodiny naraz. Táto funkcia sa rozširuje na smartfóny a tablety s Androidom.

Novinka prišla aj do systému Wears OS, kde nové dlaždice umožňujú vám vybrať si základné informácie, ktoré počas dňa potrebujete, a to jednoduchým prejdením prsta. S novou dlaždicou Keep sa dajú rýchlo nadiktovať poznámky priamo zo zápästia a môžete spravovať aj tie, ktoré ste vytvorili na iných zariadeniach.

Google nezabúda ani na ľudí so zvukovým postihnutím. Odteraz si používateľ nahrá zvuk, či už mikrovlnky, práčky, zvončeka a následne, ak tento zvuk rozpozná zariadenie a Androidom, tak používateľ dostane príslušnú notifikáciu, či už na smartfón alebo na smart hodinky.

Odteraz je na platforme Google TV dostupná knižnica filmov so zvukovými popismi, takže ani ľudia so zvukovým postihnutím nebudú o filmový zážitok ukrátený. Zoznam filmov sa bude postupne rozširovať.

Zdroj