Google skomplikoval vyhľadávanie obrázkov. Existuje spôsob, ako to napraviť

ZDROJ | Krysten Merriman

Google pred pár dňami z výsledkov vyhľadávania obrázkov odstránil praktické tlačidlo „zobraziť obrázok“. Na tento problém už našťastie existuje riešenie, aspoň pre prehliadače Chrome a Firefox.

Google odstránenie tlačidla odôvodnil tým, že ľudia týmto tlačidlom preskakovali návštevu webstránky, ktorá následne prichádzala o návštevnosť. Webstránky taktiež prichádzali o možnosť brániť sa proti kradnutiu obrázkov, pretože vyhľadávač takéto ochrany väčšinou obchádzal.

Odstránenie tlačidla určite nie je ideálnym riešením, pretože obrázky si v plnej veľkosti môžete pozrieť jednoducho pravým klikom na obrázok a zvolením možnosti „Otvoriť obrázok na novej karte“. Takýto spôsob sa ale pôvodnému tlačidlu skrátka nevyrovná a našťastie existuje spôsob, ako tlačidlo vrátiť späť.

Riešením je doplnok do prehliadačov Google Chrome a Mozilla Firefox s názvom View Image. Tento doplnok vracia tlačidlá „zobraziť obrázok“ a „hľadať podľa obrázka“ späť na svoje miesto.

https://youtu.be/m2VLNMWm5eE

Stiahnutie doplnku do prehliadača je jednoduché. Ak používate prehliadač Google Chrome, jednoducho navštívite Internetový obchod Chrome, odkiaľ si doplnok View Image nainštalujete stlačením tlačidla „Pridať do Chromu“.

Pozrite siChrome dostáva aktualizáciu, ktorá umožňuje nadobro stíšiť otravné webstránky

Pri prehliadači Mozilla Firefox je postup takmer identický. Stačí navštíviť stránku Firefox Add-ons, kde doplnok nainštalujete stlačením tlačidla „Add to Firefox“. Po potvrdení inštalácie je všetko pripravené a pri vyhľadaných obrázkoch by sa vám mali zobraziť odstránené tlačidlá.

ZdrojGithub (Joshua B)

Komentáre k článku