Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google sa zameriava na cyklistov, pribudnú aj vtáčie pohľady na známe budovy

Google sa zameriava na cyklistov, pribudnú aj vtáčie pohľady na známe budovy
Zdroj | Okai Vehicles
Michal Sobek
Google sa zameriava na cyklistov, pribudnú aj vtáčie pohľady na známe budovy
Zdroj | Okai Vehicles
Zdroj | Okai Vehicles

Mapy Google sa čoraz viac stávajú dokonalým doplnkom aj do práve prebiehajúceho letného dovolenkového obdobia. Okrem realistického pohľadu na takmer 100 budov z celého sveta Google pomôže aj cyklistom.

Spoločnosť Google svoju obľúbenú aplikáciu Mapy stále zdokonaľuje a pridáva nové funkcie. Spomínate si na Google Earth? Kúsok z neho teraz prichádza práve do mapovej aplikácie. Google prichystal takmer 100 známych budov v mestách ako Barcelona, ​​Londýn, New York, San Francisco a Tokio. Vy si ich môžete pozrieť z každej strany z vtáčej perspektívy.

Pozrite si

Ako si pred výletom stiahnuť Mapy Google do offline režimu?

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak chcete vidieť letecký pohľad na dostupnú budovu, tak stačí vyhľadať orientačný bod v Mapách Google a prejsť do sekcie Fotografie.  Následne sa už môžete kochať nádherným pohľadom s fantastickými detailmi a prostredím. Časom Google určite zavedie aj ďalšie budovy.

Ďalšia novinka sa zíde najmä cyklistom. Google uvádza, že za posledných pár mesiacov vzrástla cyklistika celosvetovo o viac ako 40 %, k čomu prispelo teplejšie počasie a vysoké ceny plynu. Mapy Google poskytujú cyklistické trasy už viac ako 12 rokov vďaka umelej inteligencii spárovanej s údajmi z miest, dôveryhodným partnerom a spätnej väzbe od vlastnej komunity.

Zdroj | Coswheel

S novými informáciami o cyklistických trasách budete čoskoro vidieť ešte viac podrobností. Okrem toho, že uvidíte prevýšenie trasy, budete tiež vedieť, či to bude samostatný cyklochodník, hlavná cesta alebo ulica. Zobrazia sa aj informácie o jej priebehu, takže sa dopredu dozviete, koľko sa bude na vašej trase nachádzať schodísk alebo prudších stúpaní.

Do tretice Google prináša novinku do funkcie zdieľanej polohy. Odteraz vám príde notifikácia od osoby, s ktorou zdieľate polohu, že je vo vašej blízkosti alebo prišla do stanoveného cieľa. Nejde to však použiť na špehovanie, keďže zdieľanie polohy musí druhá osoba potvrdiť.

Zdroj