Google predstavil nový smart zvonček. Obsahuje batériu a vydrží až 6 mesiacov

ZDROJ | Google

Ekosystém Google smart produktov, ktoré sú prezentované pod značkou Nest, sa rozrástol o ďalšie produkty. Kameru Nest Cam sme vám už predstavili v predošlom článku. Ďalším zaujímavým produktom je aj exteriérový zvonček Nest Doorbell.

Pozrite siGoogle ide konkurencii po krku, predstavil exteriérové kamery Nest Cam

Minimalistický dizajn

Google Nest už má v portfóliu jeden smart zvonček, ktorý nesie názov Google Nest Hello. Oproti nemu je nový Nest Doorbell vyšší, širší a tenší. Nest Hello neobsahoval batériu, takže musel byť neustále pripojený k zdroju napájania. Google si ho naďalej v portfóliu necháva, avšak premenuje ho na Nest Doorbell (káblový).

Google Nest Doorbell má minimalistický dizajn s pôdorysom pilulky. Vrchný kryt je vyrobený zo 46-percentného recyklovaného plastu. Produkt bude dostupný v štyroch farbách: tmavošedej, tmavozelenej, béžovej a bielej farbe. Nechýba certifikácia IP54, takže zvonček odolá pádom, vetru aj dažďu.

Na dolnej časti zariadenia sa nachádza hlavné tlačidlo. Jeho prstenec obsahuje LED krúžok, ktorý sa dokáže po priblížení rozsvietiť a po klepnutí naň bude signalizovať zvonenie. Pod objektívom nájdeme aj LED diódu, ktorá vie návštevníka informovať, či si niekto práve pozerá live vysielanie alebo sa kamerový záznam ukladá do cloudu.

Širokouhlý snímač s HD kvalitou videa

Samotný fotoaparát má rozlíšenie 1,3-megapixelu a dokáže nahrávať video v HD kvalite (1 280 x 960 pixelov). To všetko pri 30 snímkach za sekundu a vo formáte 3:4. Aby používateľ videl čo najviac toho, čo sa pred zvončekom deje, dopomáha mu 145-stupňové zorné pole.

ZDROJ | Google

Nechýba 6-násobné digitálne priblíženie a technológia HDR. Snímač je schopný vidieť v tme až do vzdialenosti troch metrov. Starajú sa o to štyri  infračervené LED diódy. Google chváli aj kvalitu reproduktorov a mikrofóny by mali obsahovať aj funkciu redukcie hluku, aby bola obojsmerná konverzácia v čo najlepšej kvalite.

Žiadne nutné predplatné

Google Nest Doorbell dokáže na základe strojového učenia rozpoznávať osoby, balíky, vozidlá alebo zvieratá. Spracovanie videa prebieha lokálne. Zadarmo sú až tri hodiny histórie videa. Ak si používateľ priplatí za službu Nest Aware, získa navyše funkciu rozpoznávania známych tvárí a tiež 60-hodinový záznam videa.

Na rozdiel od zvončeka Nest Hello, tento produkt nepodporuje nepretržité nahrávania videa. Dôvod je jednoduchý – výdrž batérie. Nest Doorbell má vstavanú batériu, ktorá vydrží podľa údajov výrobcu od jedného do šiestich mesiacov. Potom ho používateľ pohodlne nabije cez moderný USB-C konektor na zadnej strane zariadenia.

ZDROJ | Google

Ak zvonček zaznamená 25 až 30 udalostí denne, výdrž bude jeden mesiac. S 13 až 16 udalosťami sa výdrž predĺži na dva a pol mesiaca a sľúbenú polročnú výdrž je možné dosiahnuť s 2 až 5 udalosťami denne. Pomocou aplikácie Google Home sa spáruje s ostatnými inteligentnými zariadeniami zo série Google Nest.

Pozrite siNový Google Nest Hub dokáže monitorovať váš spánok, bez kamery

Cena a dostupnosť

Google Nest Doorbell sa začne predávať od 24. augusta na oficiálnom webe Google a u maloobchodných predajcov. Dostupný bude v krajinách ako USA, Kanada, Austrália, Spojené kráľovstvo, Francúzsko, Nemecko, Dánsko, Nórsko, Švédsko, Španielsko, Taliansko, Holandsko, Belgicko, Írsko, Nový Zéland, Švajčiarsko, Rakúsko a Fínsko.

ZDROJ | Google

Do Japonska dorazí o dva dni neskôr a v Mexiku bude dostupný niekedy v priebehu roka. Cena bude 199,99 eur, čo je o 80 eur menej ako za Nest Hello. Všetky štyri farby budú dostupné exkluzívne pre USA a do zvyšku sveta sa dostane iba v bielej farebnej verzii.

Pozrite siAko sme si nainštalovali inteligentný video zvonček Netatmo

ZdrojGoogle

Komentáre k článku