Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google predstavil nové bezpečnostné kľúče Titan s NFC

Google predstavil nové bezpečnostné kľúče Titan s NFC
Zdroj | Google
Michal Spiegel
Google predstavil nové bezpečnostné kľúče Titan s NFC
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google bude po novom ponúkať iba dva druhy bezpečnostných kľúčov – USB-A a USB-C verziu. Ich hlavnou výhodou je podpora pre NFC.

Vďaka podpore pre NFC stačí, aby ste kľúč priložili na zadnú stranu smartfónu, aby ste kľúč zabezpečili. Tieto bezpečnostné kľúče sú výborným nástrojom pred phishingovými podvodmi. Zároveň slúžia na zabezpečenie Google účtu či ďalších aplikácií tretích strán ako napríklad 1Password, ktorá archivuje používané heslá.

NFC je krátkodosahové, vysokofrekvenčné, bezdotykové spojenie umožňujúce výmenu dát medzi zariadeniami do vzdialenosti zhruba 4 centimetrov alebo menej.

Miesto Bluetooth Titan Security Key, tak budú k dispozícii iba kľúče s NFC. Výhodou je široká podpora pre NFC aj pripojenia. Napríklad USB-C konektor sa postupne rozširuje aj na tablety od Apple. Zároveň, pokiaľ máte lightning konektor, viete Titan Security Key pripojiť cez redukciu.

Zdroj | NFC
Pozrite si

Viete, čo je to NFC? Od prenosu dát ku každodenným platbám

Najväčšou výhodou technológie NFC je podstatne nižšia spotreba energie počas prenosu dát. Netreba zabúdať ani na rýchlosť spárovania s iným smartfónom či zariadením, ktoré v prípade NFC trvá menej než desatinu sekundy, čo v prípade Bluetooth technológie trvá aj niekoľko sekúnd.

Cena nových bezpečnostných kľúčov od Google je približne 30 dolárov za USB-A a 35 dolárov za USB-C.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj