Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google Meet dokáže počas meetingu naživo prekladať hovorené slovo

Google Meet dokáže počas meetingu naživo prekladať hovorené slovo
Zdroj | Google
Michal Spiegel
Google Meet dokáže počas meetingu naživo prekladať hovorené slovo
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google pridáva do online mítingov živé preklady do titulkov v rámci beta verzie služby Google Meets. Zatiaľ je podporovaných päť hlavných svetových jazykov.

Google ponúka preklady z angličtiny do španielčiny, francúzštiny, portugalčiny a nemčiny. Živé preklady pomôžu počas online mítingov zbúrať bariéry pre tých, ktorí nie sú v niektorých cudzích jazykoch zdatní.

Beta verzia služby je dostupná pre používateľov služieb Google Workspace Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Education Plus a Teaching & Learning Upgrade.

Preklady budú pravdepodobne vyzerať ako automatický preklad textu titulkov v službe YouTube, kde niekedy preklady môžu vyzerať zvláštne. Administrátor účtu musí samotnú betu spustiť a následne zapnúť počas mítingu.

Zdroj | Google
Pozrite si

Google predstavuje Series One, nové zariadenia stvorené pre Google Meet

Google v poslednej dobe pridal do svojej videokonferenčnej služby Meet viacero funkcií, ktoré vylepšujú celkový používateľský zážitok. Príkladom je nedávna funkcia upozornenia, ak vaše zariadenie vytvára počas hovoru ozvenu. V prípade detekcie ozveny sa na vašom displeji zobrazí červený odznak a textové upozornenie, ktoré vás po kliknutí presmeruje do nastavení zariadenia.

Okrem tejto funkcie pribudla nedávno na Google Meet funkcia automatického zosvetlenia používateľa v prípade, že naňho nie je vidieť. Práve vďaka takýmto funkciám sa môže stať Google Meet atraktívnejší pre používateľov než Zoom.

Zdroj