Google Mapy začínajú s podporou pre bikesharing. Ako je to na Slovensku?

ZDROJ | Google

Spoločnosť Google pridáva do svojich máp podporu pre bikesharingové bicykle. Žiaľ slovenské stanice a firmy, ktoré takúto službu ponúkajú, zatiaľ do programu nie sú zapojené.

Zdieľanie bicyklov alebo tzv. bikesharing sa u nás rozšíril v priebehu minulého roku, kedy v Bratislave, ale aj v ďalších slovenských mestách pribudli stojany so zdieľanými bicyklami.

Alternatívne spôsoby dopravy pomáhajú zredukovať počet áut a tiež znečistenie ovzdušia. Problémom pri zdieľaných bicyklov sú stojany, ktoré nie vždy ponúkajú dostatok bicyklov, prípade sú preplnené a nedá sa do nich bicykel odparkovať. Preto začali Google Mapy ukazovať kapacitu týchto stojanov vďaka prepojeniu s bikesharingovými firmami.

Pozrite siOd dnes v Bratislave funguje bikesharing

Táto funkcia bola už viac ako rok dostupná v New Yorku, no až teraz sa dostáva do ďalších svetových metropol. Podpora pre Google Mapy na iOS a Android zariadeniach bude pridaná do miest ako Barcelona, Berlín, Brusel, Budapešť, Chicago, Dublin, Hamburg, Helsinki, Kaohsiung, Londýn, Los Angeles, Lyon, Madrid, Mexico City, Montreal, New Taipei City, Rio de Janeiro, San Francisco Bay Area, São Paulo, Toronto, Viedeň, Varšava a Zurich.

Spoločnosť Google sa však vyjadrila, že ďalšie mestá by mali v blízkej budúcnosti nasledovať. Problém môže nastať pri mestách, kde pôsobí viacero takýchto služieb. V takom prípade, stačí zadať názov konkrétnej bikesharingovej služby v danom meste a mapy vám následne vyhľadajú počet voľných bicyklov.

Pozrite siBikeKIA – už aj Žilina má svoj bikesharing

Veríme, že spoločnosť Google len pri týchto mestách neostane a že čoskoro pribudne aj podpora pre slovenské bikesharingové služby, ktoré u nás vyrástli ako huby po daždi. Okrem Bratislavy ponúka služby bikesharingu už aj Žilina, Košice, Nitra či Trnava.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku