Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google Mapy teraz vedia, ako veľmi sú podniky vyťažené

Google Mapy teraz vedia, ako veľmi sú podniky vyťažené
Zdroj | Pexels
Viktor Šmidák
Google Mapy teraz vedia, ako veľmi sú podniky vyťažené
Zdroj | Pexels
Zdroj | Pexels

Google Mapy majú stále nad tými od Apple niekoľko výhod. Vyhľadávací gigant však nechce zaspať na vavrínoch, a preto svoju aplikáciu neustále aktualizuje. Najnovšie svojim používateľom ukáže informácie o návštevnosti danej destinácie.

Po zadaní verejného miesta, kam má používateľ naplánované, či už ide o obchod, múzeum aj reštauráciu, sa objavia poznatky založené na reálnom čase. Ide o jednoduchý, no za to efektívny stĺpcový graf.

Okrem toho sa tu nachádza aj užitočná správa o tom, koľko sa zvyčajne ľudia v podniku zdržia. Vďaka tomu by tak plánovanie výletov malo byť znova o niečo jednoduchšie.

Pozrite si

Google Mapy už aj s inteligentnou asistentkou OK Google

Najnovšie ohlasy sú rôzne. Vytvorili sa dve skupiny ľudí. Jedna považuje novinku od Google za desivú. Sledovanie vyťaženosti podniku totiž Mapy zisťujú vďaka Android zariadeniam, ktoré majú ich používatelia. Neustále sú týmto spôsobom sledovaní.

My sme už novú vlastnosť vo vyhľadávači vyskúšali. Funguje pomerne presne, a to prekvapivo aj pri menších podnikoch.

Spoločnosť sa nezmienila o tom, kedy by doplnok mal byť do aplikácie implementovaný. Google Mapy tak zrejme funkciou budú disponovať už o chvíľu automaticky na všetkých zariadeniach.

Zdroj