Google Mapy už umožňujú zdieľanie polohy v reálnom čase

ZDROJ | GoogleGoogle Mapy

V priebehu najbližších týždňov by mala nová verzia mobilnej aplikácie Google Mapy umožniť zdieľanie vlastnej polohy v reálnom čase s priateľmi a rodinou.

Polohu je možné zdieľať s priateľmi a známymi (presne špecifikovaný zoznam) vďaka odkazu, ktorý sa odošle ako správa prostredníctvom vami zvolenej chatovacej aplikácie.

Google Mapy
ZDROJ | Google

Následne váš priateľ získa možnosť sledovať vašu polohu na svojom smartfóne (Android a iOS) alebo priamo na webovom prehliadači svojho počítača či laptopa.

Sledovanie polohy je možné zo strany sledovaného kedykoľvek vypnúť alebo nastaviť si zdieľanie len po dobu, ktorej dĺžku si zvolí pri zapnutí funkcie. Na výber je čas od 15 minút až po maximálne 3 celé dni.

Pozrite siGoogle Guetzli zníži veľkosť JPEG obrázkov až o 35%

Nová funkcia sa dostala aj do navigácie, kde sa informácie o polohe môžu odosielať v rámci vašej cesty autom, s tým, že akonáhle dorazíte do cieľa, zdieľanie polohy sa vypne automaticky.

Google Mapy
ZDROJ | Google

Samotné zdieľanie polohy však nie je nový koncept. Používatelia navigačnej aplikácie Waze a Glympse majú túto funkciu k dispozíciu už nejak ten mesiac.

Pozrite siS Google Street View nahliadnete do krátera sopky Marum vo Vanuatu

https://youtu.be/u62nPKgLJeg

Aktualizácia by mala byť prístupná celosvetovo v priebehu najbližších týždňoch pre obe najrozšírenejšie mobilné platformy.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku