Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google Lens – umelá inteligencia identifikuje (takmer) všetko okolo vás

Google Lens – umelá inteligencia identifikuje (takmer) všetko okolo vás
Zdroj | Google
Stanislav Vinc
Google Lens – umelá inteligencia identifikuje (takmer) všetko okolo vás
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google s telefónom Pixel 2 predstavil exkluzívnu funkciu Google Lens, ktorá dokáže identifikovať miesta, knihy, maľby či rastliny a zvieratá. Nedávno sa táto funkcia dostala na všetky zariadenia so systémom Android a iOS. Ako sa k nej dostať a ako to funguje?

Funkcia Google Lens je súčasťou aplikácie Google Photos (resp. Fotky Google). Nájdete ju teda v každom zariadení so systémom Android a iOS, no je tu malý háčik. Na Androide si musíte zmeniť jazyk zariadenia do angličtiny, čo nie je úplne praktické, ak chcete mať popisy v telefóne po slovensky. Na iOS vám stačí zmeniť región zariadenia na Spojené štáty, vďaka čomu môžete nechať jazyk telefónu nastavený na slovenčinu.

Keď si tieto nastavenia úspešne zmeníte, pri fotkách v Google Photos uvidíte ikonu Google Lens. Aktuálne Google Lens dokáže rozpoznať vizitky, knihy, budovy, maľby, rastliny, zvieratá a letáky o udalosti. Ak túto ikonu stlačíte pri fotografii, ktorá obsahuje jeden z podporovaných predmetov, zobrazí sa vám lišta s doplnkovými informáciami o predmete, prípadne text, ktorý Google Lens vidí na fotografii.

Google Lens funguje dobre a dokáže rozpoznať väčšinu vecí na fotografiách, ak je samozrejme reč o kvalitných záberoch. Pravdou však je aj to, že rozpoznávanie predmetov na fotografiách je v službe Google Photos dostupné takmer od jej spustenia. Schválne, skúste do vyhľadávacieho poľa v Google Photos zadať rasu psa, značku auta alebo názov rastliny. Presnosť výsledkov vás zrejme prekvapí.

Stiahnuť aplikáciu

Zdroj