Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google Keep: aká je odpoveď na Evernote a Springpad?

Google Keep: aká je odpoveď na Evernote a Springpad?
Dominik Fúsek
Google Keep: aká je odpoveď na Evernote a Springpad?

Evernote a Springpad. To sú dve zvučné mená v oblasti cloudových, t. j. multiplatformových poznámok. Nedávno im však bol predstavený ďalší konkurent priamo z dielne Googlu. Služba Keep zatiaľ funkčnou výbavou stráca, no o budúcnosť má postarané – stačí ak ju Google „povinne“ implementuje do niektorej z budúcich verzií OS Android a o milióny používateľov má postarané. Má však zmysel sťahovať ju už dnes?

Google Keep

Dnešný stav aplikácie sa dá viac-menej opísať ako nutný základ. Po spustení môžete pridávať klasické textové poznámky písaním na klávesnici, ďalej škrtací „to do“ zoznam, diktovať hlasom (nejde o žiadnu zvukovú poznámku, ale o prevod reči na text) a začať môžete aj pridaním fotografie. Tú môžete mimochodom priložiť aj k ostatným poznámkam. Navyše nechýba farebné odlíšenie, napríklad takto môžete kategorizovať nákupný zoznam, pracovné úlohy, domáce práce a podobne. V poznámkach môžete vyhľadávať a pre Google je obligatórna aj možnosť všetko zálohovať a synchronizovať. Poznámky môžete spravovať na adrese drive.google.com/keep z internetového prehliadača ľubovoľného prístroja.

Google Keep

Aplikácii nechýbajú widgety – menší 1×3 obsahuje tlačidlá na rýchlu tvorbu novej poznámky, väčší 2×3 okrem toho aj niekoľko záznamov (v našom prípade dva). Na screenshotoch z Google Play môžete vidieť aj widget 3×4, ten u nás nebol dostupný. V Androide 4.2 je prítomná aj miniaplikácia na zamknutej obrazovke. Ocenili by sme však možnosť pridať si na plochu widget s jednou konkrétnou poznámkou. Takže verdikt? Google Keep funguje dobre, hoci jeho konkurenti ponúknu podstatne viac doplnkových funkcií. Gigant ho určite bude časom vylepšovať a ak ho integruje do OS Android, pre Evernote aj Springpad to bude zlé.

Link na stiahnutie

Aplikácia bola otestovaná na smartfóne Sony Xperia S.

Foto: Google Play