Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google I/O - Pixel 3a, Android Q či inteligentnejší Google Assistant

Google I/O - Pixel 3a, Android Q či inteligentnejší Google Assistant
Zdroj | Google
Michal Spiegel
Google I/O - Pixel 3a, Android Q či inteligentnejší Google Assistant
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Mesiace apríl a máj sú v znamení technologických konferencií a nových oznámení. Po Facebooku a Microsofte je tu Google I/O konferencia, na ktorej sa ukázalo množstvo noviniek.

Inteligentnejší Google Assistant

Hlasový asistent dostane nové funkcie vrátane rýchlejšieho a intuitívnejšieho vyhľadávania. Pre oblasť USA a Veľkej Británie bude možnosť objednať si cez asistenta lístky do kina či zarezervovať si auto. Výhodou bude integrácia aplikácií tretích strán, ktoré zvýšia možnosti Google Assistanta.

Zdroj | Google

Google Pixel 3a

Prírastok do rodiny Pixel smartfónov sa bude predávať v dvoch spracovaniach – 3a a 3a XL. Ide o lacnejší model vlajkovej lode Google Pixel 3. Cena začína na 399 dolároch za model 3a a 479 dolároch za model 3a XL. Novinka bude disponovať FHD+ gOLED displejom, 3 000 mAh batériou, 64 GB úložiskom, procesorom Qualcomm Snapdragon 670 a 4 GB RAM. Fotoaparát ponúkne 12,2 Mpx fotoaparát a 8 Mpx webkameru. Fotoaparát sa navyše môže pochváliť novými módmi – Night Sight a time-lapse.

https://www.youtube.com/watch?v=vc7LlUtQgNw

Pozrite si

6 najväčších noviniek, ktoré oznámila spoločnosť Facebook

AR vo vyhľadávaní

Google Search funkcia dostane rozšírenú realitu. Ak napríklad budete hľadať nejaký konkrétny produkt, môžete si ho následne pozrieť v 3D.

Zdroj | Google

Zvýšená bezpečnosť a súkromie

Používanie smartfónov tak, aby ste sa nemuseli báť, že prídete o dáta, by malo byť základom systémov. Google preto pridáva nové funkcie vrátane nového inkognito módu pre Google Mapy a Google Search. Pribudne aj automatické zmazanie aktivity, aplikácií a neskôr aj lokalizačných služieb.

Zdroj | Google
Pozrite si

Microsoft Build – technologický gigant pre nás chystá veľké novinky

Android Q

Pripravovaný nový operačný systém, Android Q, dostane napríklad tmavý mód či možnosť automatického inteligentného odpovedania na správy vo všetkých chatovacích aplikáciách.

Zdroj | Google

Google Nest Hub Max

Okrem smartfónu, oznámila spoločnosť Google aj domáce centrum so smart displejom. Na rozdiel od predchodcu Google Home Hub má väčší displej (10″ HD) a má tiež 6,5 Mpx fotoaparát. Ten neslúži iba na videohovory, ale aj ako bezpečnostná kamera či fotobunka.

Vďaka funkcii Auto Framing dokáže zariadenie sledovať pohyb vašej tváre a pri presunutí sa, vás bude kamera sledovať. Vďaka detekcii tváre dokáže Google Nest Hub Max rozpoznať človeka a na základe toho mu ukázať jeho denné plány či stretnutia. Cena je 229 dolárov a začne sa predávať vo vybraných krajinách v priebehu leta. Na Slovensku dostupný nebude.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj