Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google Family Link - ideálny nástroj pre rodičov na ochranu detí

Google Family Link - ideálny nástroj pre rodičov na ochranu detí
Zdroj | Google
Števo Porubský
Google Family Link - ideálny nástroj pre rodičov na ochranu detí
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google pre Android pripravil novú aplikáciu Family Link. Tá má pomôcť rodičom, ktorí svojim ratolestiam kúpili Android smartfón, no majú obavu, ako ho budú využívať. Family Link dokáže vytvoriť nielen konto pre dieťa na Google. Vie toho omnoho viac.

Zdroj | Google

Google Family Link je aplikácia, ktorá dovolí v prvom rade rodičom vytvoriť Google konto pre svoje dieťa. Môže to byť škôlkár, žiak prvého stuňa základnej školy, či žiak na druhom stupni. Je to úplne jedno a pokiaľ chcú rodičia ako-tak ochrániť svoje dieťa pred nadmerným používaním smartfónu, táto aplikácia je ideálna.

Zdroj | Google

Family Link totiž dovoľuje nastaviť aj to, ako dlho sa dieťa môže s telefónom hrať. Appka meria čas strávený pri zapnutom displeji a pokiaľ tento dovolený čas dieťa prekročí, telefón sa zablokuje. Google však nikde nespomína, čo sa stane v prípade núdze. Situácia – dieťa nejakým spôsobom vyčerpá svoj denný limit v škole, no cestou zo školy sa niečo stane a už nebude môcť telefón použiť. Snáď bude fungovať aspoň tiesňová linka.

Zdroj | Google

Ďalším pozitívom je obmedzenie aplikácií, ktoré deti môžu používať. Rodič musí schváliť, ktoré aplikácie dieťa smie používať. To isté platí aj pre obchod s aplikáciami a hrami Google Play Store. Pokiaľ dieťa chce niečo stiahnuť, rodičovi o tom príde upozornenie s možnosťou schválenia alebo odmietnutia.

Rodičia taktiež môžu vidieť, pri čom deti strávili najviac času. Všetko prehľadne v grafoch aj s celkovým časom jednotlivých hier či aplikácií. Aplikácia vyžaduje Android 4.4 a vyšší pre rodičov a Android 6.1 a vyšší pre deti. Family Link zatiaľ nie je pre iOS.

Zdroj | Google

Azda jediným nedostatkom je chýbajúca ochrana pred nevhodným obsahom. Dosah na internetový prehliadač Family Link nemá.

Mínusom pre našinca je obmedzenie len pre americký trh. Zatiaľ. Verím, že aplikácia si časom nájde cestu na celosvetový trh. Momentálne je aplikácia vo fáze testovania, čo môže znamenať, že sa pripravuje aj pre celosvetové využitie.

Zdroj