Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Auto
  • 1 min.
  • 24.10.2019

Google dokáže čítať štátne poznávacie značky

Google dokáže čítať štátne poznávacie značky
Zdroj | Google
Michal Spiegel
Google dokáže čítať štátne poznávacie značky
Zdroj | Google
Zdroj | Google

To, že o nás sociálne siete a dátové spoločnosti vedia všetko, je dávno známe. Najnovšie prišiel server Jalopnik so zaujímavým zistením. Spoločnosť Google dokáže z fotky prečítať štátne poznávacie značky a následne ich môžete vyhľadávať.

Všetko, čo urobíte na internete, zanechá stopu. Platí to aj pre uverejňované fotky. Google dokáže informácie z týchto fotiek vyhľadávať. Ak napríklad uverejníte fotku svojho auta so štátnou poznávacou značkou a do Google napíšete túto značku, vyhľadá vám fotku vášho auta.

Pozrite si

Google má absolútny prístup k dátam z balíkov G Suite, vidí všetko čo spravíte

Prednedávnom sme napríklad testovali Mercedes-Benz EQC s poznávacou značkou BA MC 142. Pokiaľ túto značku napíšete do Google, ukáže vám fotky auta z nášho webu.

Zaujímavé je, že pokiaľ ide o štátnu poznávaciu značku so slovenským znakom medzi skratkou mesta a číslom, auto vám pravdepodobne nevyhľadá. Vtedy stačí napísať koncové písmená a cifry. Príkladom je testované Audi Q3 s ŠPZ BL963UM. Len ak napíšete 963UM, nájdete obrázky zo všetkých webov, ktoré Audi Q3 testovali.

Podobnú situáciu môžeme nájsť aj na press fotkách áut. Mercedes Benz G napríklad používa rovnakú značku pri viacerých modeloch G.

Autor článku z Jalopniku dodáva, že riešením je mať personalizovanú ŠPZ, ktorú tvoria len čísla alebo nejaké slovo. V takom prípade softvér pravdepodobne nenájde fotku auta, keďže ide o všeobecné slovo alebo náhodný rad čísel. Podobne ako Google, aj Facebook disponuje softvérom na čítanie týchto čísel a pokiaľ ste si na Facebook zavesili fotku auta a dáte do vyhľadávača číslo ŠPZ, pravdepodobne vám ho sociálna sieť nájde.

Pozrite si

The Great Hack – Netflix má dokument o zneužívaní dát Facebookom

Preto do budúcna, keď si budete chcieť uverejniť svoje vozidlo na internete a chcete si chrániť svoje súkromie, začiernite svoju štátnu poznávaciu značku.

Zdroj