Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google Docs podporujú editovanie cez smartfóny

Google Docs podporujú editovanie cez smartfóny
Marek Šimunek
Google Docs podporujú editovanie cez smartfóny

Väčšine pokročilých užívateľov nie je nutné službu Google Docs predstavovať. Tento produkt predstavuje jedinečnú možnosť vytvárania, správy, prezerania a zdieľania dokumentov s viacerými užívateľmi na rôznych platformách. Spoločnosť Google sa opätovne rozhodla vylepšiť svoju office aplikáciu a umožniť ich editáciu cez webové rozhranie vášho smartfónu s OS Android alebo Apple iOS.

Google Docs Mobile

Mobilná verzia služby Google Docs umožňovala donedávna len prezeranie dokumentov vytvorených v počítačoch a editáciu vytvorených tabuliek. Chýbala však možnosť vytvorenia nového dokumentu alebo editovania Word dokumentov cez internetový prehliadač. Toto sa však mení a Google vynovuje svoje Google Docs. Čoskoro sa tak aj v mobilnej verzii dočkáme editácie nie len Excel ale aj Word dokumentov a užívatelia tak získajú jednoduchý a hlavne bezplatný balík pre jednoduchú prácu s Office dokumentami kdekoľvek a kedykoľvek.

Google Docs Mobile

Nová verzia mobilných Google Docs bude uvoľnená v najbližších dňoch. Podporované však zatiaľ budú len smartfóny s OS Android 2.2 Froyo a Apple iOS 3.0 a vyšším. Podporovaný bude samozrejme aj Apple iPad, na ktorom si editáciu dokumentov vďaka jeho veľkej obrazovke skutočne užijete. Prvá by mala byť aktualizovaná mobilná verzia Google Docs v anglickej mutácii ale postupne by mali pribudnúť aj ďalšie jazyky.

Zdroj: Google Mobile Blog