Google do svojho Asistenta pridáva funkciu okamžitého mlčania!

ZDROJ | google

Do hlasového Asistenta Google prichádza nová aktualizácia, ktorá umožňuje jednoduchým príkazom „Stop“ zastaviť rozprávanie asistenta.

Pozrite siProtimonopolní regulátori EÚ spochybňujú hlasových asistentov

Asistent Google je jedným z najpokročilejších a najinteligentnejších hlasových asistentov, ktorých môžete použiť na rôznych zariadeniach so systémom Android.

Už na akcii Google I/O 2019 spoločnosť predstavila možnosť zrušiť budíky jednoduchým vyslovením frázy „Stop“. Funkcia mala kódové označenie Guacamole.

Funkcia s kódovým označením Blue Steel zase ponúka spôsob, ako aktivovať Asistenta Google len na základe blízkosti, napríklad k inteligentnému displeju. Hlasový asistent sa vyvolá bez toho, aby ste museli čokoľvek povedať. Google to posúva na novú úroveň.

Google testuje schopnosť vydávať hlasové príkazy bez prebúdzania klasickou frázou „Hey Google“ minimálne od minulého roka.

Teraz môžete rovnakou frázou „Stop“ ukončiť hovorenie asistenta aj bez toho, aby ste predtým museli povedať „Hey Google“. Je to veľmi užitočné počas dlhých čítaní napríklad počasia.

ZDROJ | Google

Oficiálny účet Google na sociálnej sieti Twitter oznámil, že táto funkcia je zatiaľ dostupná iba na smart reproduktory a inteligentné displeje tejto spoločnosti.

Ak teda máte Nest Audio, Nest Hub, Nest Hub Max alebo akýkoľvek iný inteligentný displej s podporou Asistenta Google, môžete túto funkciu vyskúšať a prerušiť rozprávanie, keď získate požadované informácie.

Pozrite si8 top tipov na smart reproduktory s Alexou, Siri či Assitentom pod stromček

Problémom bolo, že Asistentovi Google chvíľu trvalo, kým na klasický príkaz „Hey Google“ spozornel a mohol zastaviť aktuálnu výpoveď. Takto to bude oveľa jednoduchšie. Táto nová užitočná funkcia funguje s alebo bez zapnutej pokračujúcej konverzácie.

Zdroj9to5Google

Komentáre k článku