Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google Body Browser: ľudské telo do detailov pre každého

Google Body Browser: ľudské telo do detailov pre každého
Števo Porubský
Google Body Browser: ľudské telo do detailov pre každého

Google sa nedávno pochválil ako vie využiť potenciál WebGL, teda štandardu hardvérovo podporovanej 3D grafiky v JavaScripte na web stránkach. Ak vám to nič nehovorí, nevadí. Stačí vám vedieť, že najnovšie internetové prehliadače umožňujú využívať grafiku počítača natoľko, že komplikovanú 3D grafiku vykreslia bez problémov.  

 Google Body Browser

Ale späť k Google Body Browseru. Určite poznáte Google Earth alebo Google Mars, ktoré umožňujú prezeranie týchto dvoch planét veľmi podrobne. Dokonca Google Earth vie „prechádzať“ aj oceánmi či históriou Zeme. Podobne je na tom aj Body Browser, ktorý bežným ľudom čo-to odhalí z poznania ľudského tela, odborníkov (doktorov) zas naučí v začiatkoch možno viac ako niekoľko stostránkové knihy. V tom odborník nie som, to nechám na nich.

 Google Body Browser

Ako môžete vidieť na videu nižšie, Google Body Browser ponúka veľmi detailné zobrazenie tela v rôznych vrstvách od kože, svalov až po samotnú kostru. Jednotlivé „vrstvy“ si môžete nechať zobrazovať samostatne a tiež aj s popismi, takže presne viete, kde sa čo nachádza. Jedinou podmienkou, ktorú Body Browser vyžaduje je podpora WebGL vo vašom prehliadači. Tú momentálne podporuje najnovší Google Chrome 9 beta, Safari od Apple či Firefox 4 beta. Ďalšie by malo postupne pribúdať, veď WebGL má svoju budúcnosť.