Google Assistant dostáva pri príležitosti Dňa matiek nové rodinné funkcie

ZDROJ | Google

Google Assistant dostáva pri príležitosti nedeľňajšieho Dňa matiek nádielku nových funkcií, ktoré ale ocenia všetci členovia digitálnych domácností. Najnovšia aktualizácia so sebou prináša vylepšenú funkciu Broadcast, nové pripomienky pre povinnosti a nové príbehy a hry aj pre tých najmladších.

Jednou z najpopulárnejších funkcií hlasového asistenta je podľa Googlu funkcia Broadcast, ktorá umožňuje kontaktovať ostatných členov domácnosti pomocou hlasových správ. Tie je najnovšie možné posielať všetkým členom domácnosti aj na ich smartfón (Android, aj iOS), stačí ak sú členmi rovnakej rodinnej skupiny.

ZDROJ | Google

Oživenia sa dočkala aj funkcia Family Bell, ktorá umožňuje vytvárať pripomienky pre všetkých členov domácnosti. Najnovšie Family Bell ponúkne dva nové zvučky, ktoré bude možné už čoskoro zastaviť jednoduchým povelom „stop“ bez potreby použitia spúšťacej frázy „Hey Google“.

Family Bell sa okrem toho rozširuje aj do ďalších krajín vďaka jeho lokalizácii do holandčiny, francúzštiny, nemčiny, hindčiny, taliančiny, japončiny kórejčiny, portugalčiny a španielčiny. Novinkou je tiež možnosť prehrania pripomienok na všetkých zariadeniach v domácnosti, nielen na jednom smart reproduktore alebo displeji.

Pozrite siGoogle vám po novom ukáže, aké COVID opatrenia vás čakajú pri cestovaní

Najmladších členov domácnosti napokon potešia nové príbehy, ktoré pribudnú do knižnice Google Assistant už tento víkend. Ako prvá pribudne rozprávka o metlobale zo sveta Harryho Pottera, ktorú Google zakomponoval do hlasového asistenta v spolupráci s vydavateľstvom Pottermore Publishing. Túto rozprávku bude možné spustiť napríklad povelom „Hey Google, tell me a Quidditch Story“.

Knižnica sa rozšíri aj o sériu „Who Was?“ z vydavateľstva Penguin Random House, ku ktorej sa bude možné dostať cez povel „Hey Google, talk to Who Was Heroes“. Pre prístup ku celej knižnici príbehov stačí použiť povel „Hey Google, tell me a story“.

ZDROJ | Google

Pre tých, ktorí sa chcú večer zabaviť pri spoločenskej hre, Google prichystal novú vedomostnú hru ukrytú pod povelom „Hey Google, talk to Are You Smarter than a 5th Grader?“, ktorá vás vyskúša zo všeobecného prehľadu.

ZDROJ | Google

Pre deti, ktoré si obľúbili pieseň pre umývanie rúk, zas Google prichystal nové piesne pre upratovanie, umývanie zubov a ukladanie sa do postele dostupné pod povelmi „Hey Google, Sing the clean up song,” „Hey Google, Sing the go to sleep song” a „Hey Google, Sing the brush your teeth song”.

ZDROJ | Google

Spolu s týmito oficiálnymi novinkami má Assistant prekvapiť používateľov aj skrytými vtipmi, ktoré sa majú prejaviť spustením časovača v priebehu Dňa matiek. O čo presne by malo ísť, zatiaľ Google nešpecifikoval.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku