Go:Livecast – plnohodnotné streamovacie štúdio pre vaše smartfóny

ZDROJ | Roland

Streamovanie videí nebolo nikdy populárnejšie. Aj preto prichádza firma Roland so zariadením Go:Livecast, s ktorým môžete streamovať videá zo svojho smartfónu.

Streamovať video naživo cez smartfón je samozrejme možné aj bez tohto zariadenia, no aby ste dosiahli profesionálnejší výsledok, Go:Livecast je na to ideálny nástroj.

Pozrite siV-MODA prestavila referenčné slúchadlá s certifikáciou Hi-Res Audio

Ide o kombináciu aplikácie a hardvérového ovládacieho panelu, ktorý slúži na mixovanie zvuku a pridávanie efektov. Výhodou je, že nepotrebujete počítač či drahé vybavenie.

K zariadeniu stačí pripojiť smartfón a slúchadlá. Go:Livecast disponuje integrovaným mikrofónom, no je tiež možnosť cez XLR pripojiť profesionálny mikrofón, prípadne cez linkový vstup pripojiť gitarový predzosilňovač, syntetizátor či iný audio nástroj.

ZDROJ | Roland

V spomínanej aplikácii môžete vytvárať zvukové efekty, fotky, videá, titulky pre videá a tiež rôzne mediálne prvky. Aplikácia navyše podporuje služby ako Facebook Live, Twitch, YouTube a ďalšie populárne streamovacie služby.

Hardvér tiež viete využiť na ovládanie počas streamu. Môžete napríklad počas nahrávania spustiť titulky, fotografie či potlesk alebo iný zvukový efekt. Tlačidlom na stlmenie mikrofónu je možné napríklad odstrániť nežiaduce zvuky z nahrávania.

ZDROJ | Roland

Pozrite siBluetooth LE Audio je o vyššej kvalite zvuku, nižšej spotrebe energie a streame

Pokiaľ ste sa vždy túžili nejakým spôsobom na internete prezentovať, potom bude Go:Livecast od firmy Roland pre vás. Či už ste beauty-vloger, kuchár, ktorý sa chce so svojimi receptami podeliť na internete alebo skrátka budúci YouTuber, Go:Livecast vám možno pomôže rozbehnúť kariéru.

ZDROJ | Roland

Zariadenie sa podľa všetkého hodí aj na nahrávanie podcastov, ktoré sa na Slovensku najmä za posledný rok stali veľmi populárne. Pokiaľ vás Roland Go:Livecast zaujal, cena je 249 € a mal by byť dostupný od 20. februára.

ZdrojRoland

Komentáre k článku