Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Gogoro Eeyo - elektrický bicykel, ktorého hmotnosť poráža konkurenciu

Gogoro Eeyo - elektrický bicykel, ktorého hmotnosť poráža konkurenciu
Zdroj | Gogoro
Michal Biznár
Gogoro Eeyo - elektrický bicykel, ktorého hmotnosť poráža konkurenciu
Zdroj | Gogoro
Zdroj | Gogoro

Gogoro je úspešná firma, ktorá na trhu prerazila s elektrickými skútrami s vymeniteľnými batériami, najnovšie predstavila ultra-ľahký elektrický bicykel Eeyo.

Na prvý pohľad to vyzerá ako keby ani nešlo o elektrický bicykel. Minimalistický dizajn so žiadnymi extravagantnými prvkami pôsobí veľmi dobre.

Zaujme vás aj nemožnosť prehadzovať si rýchlosti, keďže bicykel nedisponuje klasickou reťazou, ale remeňom. Na druhej strane sa nemôže stať, že vám padne reťaz čo pri jazde po meste padne vhod. Maximálna rýchlosť bicyklu Eeyo je 30 kilometrov za hodinu. V Európe platí znížená rýchlosť 25 kilometrov za hodinu podľa platnej legislatívy.

Zdroj | Gogoro
Pozrite si

Gogoro 2 – štýlové elektrické skútre pre každého

Čo sa týka hmotnosti, Eeyo láka na 11,9 kilogramov. Zároveň ponúka slušný dojazd 64 kilometrov pri maximálnej asistencii elektrickým motorom. Takýto dojazd je porovnateľný s profesionálnymi elektrickými bicyklami. Pri režime eko je dojazd približne 85-90 kilometrov. Doba nabíjania by nemala presiahnuť 2,5 hodiny.

Zaujímavou funkciou je aj podporná aplikácia Eeyo Smartwheel, ktorá vníma vašu jazdu a dokáže prispôsobiť asistenciu podľa toho, s akou energiou zrovna šliapete do pedálov. Smartfón so zapnutou aplikáciou si môžete umiestniť do šikovnej konzoly v strednej časti riadidiel. Inovatívne je vyriešené aj nabíjanie. Stačí bicykel zaháknuť do stojanu a nabíjanie sa začne.

Zdroj | Gogoro
Pozrite si

Gogoro expanduje do sveta s novým elektrickým skútrom VIVA

Gogoro ponúka dva modely – Eeyo 1s, ktorý disponuje karbónovým rámom a vidlicou. Sedlo a riadidlá tvoria uhlíkové vlákna. Cena tohto bicykla je nastavená na 4 599 dolárov. V prípade druhého modelu Eeyo 1 je bicykel približne o 500 gramov ťažší a ako hlavný materiál používa hliník. Cena tohto modelu je prijateľnejších 3 899 dolárov. Bicykel Eeyo je na predaj v troch farebných spracovaniach – červenom, bielom a modrom. Konečne bicykel, ktorý ponúka inovatívne vlastnosti a má hmotnosť hlboko pod 20 kilogramov.

Zdroj