Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

GM plánuje začať zarábať na elektromobiloch až po roku 2025

GM plánuje začať zarábať na elektromobiloch až po roku 2025
Zdroj | GM
Igor Neštrák
GM plánuje začať zarábať na elektromobiloch až po roku 2025
Zdroj | GM
Zdroj | GM

Generálna riaditeľka General Motors sa na nedávnom investorskom dni vyjadrila k ziskovosti plynúcej z výroby elektromobilov. GM zaostáva vo svojich ziskoch pri predaji elektromobilov. Avšak stanovilo si cieľ a tým je ziskovosť akú dosahuje Tesla Motors.

Problém s dosahovaním ziskov vo všeobecnosti majú viacerí veľký svetový výrobcovia elektromobilov. Napríklad spoločnosť Rivian vykázala v treťom štvrťroku 2022 stratu viac ako 1 miliarda $. Keďže Rivian vyrába vozidlá v malých objemoch na výrobných linkách určených pre vyššie objemy dostáva ho to do straty.

Nielen medzi elektromobilmi, ale vo všeobecnosti v automobilovom priemysle najvyššie marže na svojich modeloch dosahuje Tesla Motors. Hrubý zisk automobilky Tesla Motors bol v 3. štvrťroku 27,9 %. GM v rovnakom období vykázal rekordné príjmy 41,9 miliardy $, náklady na výrobu vozidiel sú ale natoľko vysoké, že výsledná marža predstavuje len 8 %.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Cadillac

Zvyšovaním objemu produkcie spoločnosť GM očakáva, že po roku 2025 by hrubá marža mala výrazne stúpnuť a mala by dosahovať hodnoty Tesla Motors. General Motors by sa opäť rád pasoval na pozíciu najväčšieho výrobcu nielen automobilov, ale hlavne elektromobilov na svete. K zvýšeniu produkcie elektromobilov majú prispieť nové modely ako Chevrolet Equinox EV alebo pick-up Silverado. GM sa spolieha na nové výrobné postupy, a hlavne na novú batériovú platformu Ultium. Očakáva sa, že produkcia batériových článkov v USA do roku 2025 dosiahne viac ako 160 GWh a 1,2 milióna článkov denne.

Zdroj