Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Gigantický displej BenQ DuoBoard má priniesť lepšiu produktivitu

Gigantický displej BenQ DuoBoard má priniesť lepšiu produktivitu
Zdroj | BenQ
Richard Pliešovský
Gigantický displej BenQ DuoBoard má priniesť lepšiu produktivitu
Zdroj | BenQ
Zdroj | BenQ

BenQ predstavil interaktívny panel, ktorý nahradí dataprojektor, plátno, tabulu a dokonca aj videokonferenčný systém. Komu nestačí 86-palcová obrazovka, môže si ju zväčšiť spojením dvoch takýchto zariadení.

BenQ DuoBoard má modelové označenie CP8601K. Ide o all-in-one riešenie, svoje miesto si má nájsť hlavne v zasadacích a konferenčných priestoroch. DuoBoard je navrhnutý tak, aby pomohol využiť dynamické možnosti modernej spoločnosti a pomohol rozvíjať kreatívne prostredie. Podľa výrobcu je ideálny na podporu spolupráce a zhmotnenie myšlienok.

Zdroj | BenQ

DLED obrazovka má veľkosť 86 palcov s rozlíšením 3 840 x 2 160 pixlov, s jasom do 350 nitov, kontrastným pomerom 1 200:1 a pozorovacími uhlami 178 ° vo vertikálnom aj horizontálnom smere. Čas odozvy je 8 ms, 10 bitová farebná škála (NTSC) je na úrovni 72 %. Životnosť panela je vraj až 30 000 hodín.

Obrazovka je, samozrejme, dotyková (P-CAP Touch), ponúka 20 bodov multi-touch. V cene zariadenia sú pribalené aj dva dotykové perá. Obrazovka má 3 mm tvrdené sklo, antireflexný povlak a je odolná voči baktériám.

Konektivita obsahuje okrem napájacieho vstupu a vypínača jeden VGA vstup, tri HDMI vstupy + jeden výstup, jeden slot OPS a sedem USB (4x USB 2.0 a 3x USB 3.0). Panel sa dá ovládať pomocou diaľkového ovládača, RS232 a RJ43.

Zariadenie je vybavené integrovanou kamerou s mikrofónom s funkciou redukcie okolitého hluku a ozveny, ktorá sa jednoducho aktivuje v aplikácii BenQ Launcher.

Zdroj | BenQ

DuoBoard podporuje OS Windws 7/8/10/XP/Vista/Mac/Android, napája sa 100 až 240 V, spotrebu má zhruba 350 W. Ak vás zaujíma, či takéto zariadenie zavesíte sami deťom do izby, tak vás musíme sklamať. Pri rozmeroch 2 146 x 280 x 1 326 mm je jeho čistá hmotnosť 70,6 kg.

Pozrite si

Surface Hub 2S a 2X – interaktívne tabule, ktoré pre nás chystá Microsoft

Srdcom interaktívneho displeja je Collaboration+, sada
unikátnych funkcií navrhnutých práve pre toto zariadenie.

Je to hlavne Duo Board – spojením dvoch CP8601K sa vytvorí jeden displej, je pracovný priestor, poskytne dostatok miesta pre spolupracovníkov.

Duo Windows – rozdelením plochy jedného panela na dve súčasne spustené aplikácie na každej strane získajú používatelia možnosť práce v multitaskingu.

Duo OS – dovoľuje mať spustené dva rôzne operačné systémy naraz (Android, iOS, macOS a Windows).

Duo Users – funkcia multi-touch dovoľuje ovládať panel viacerými používateľmi.

EZWrite – je cloudové riešenie klasickej bielej tabule. Umožňuje zdieľať obsah vzdialeným účastníkov „schôdzky“ jednoducho tak, aby aj oni mohli prispieť svojimi vstupmi, napríklad aj zo smartfónov.

Zdroj | BenQ

Cena BenQ DuoBoardu pochopiteľne nie je nízka, ide o profesionálne zariadenie. CP8601K vyjde na 14 399 eur, k dispozícii je aj menši 65-palcový model za 8 399 eur.

Zdroj