Gigantický displej BenQ DuoBoard má priniesť lepšiu produktivitu

ZDROJ | BenQ

BenQ predstavil interaktívny panel, ktorý nahradí dataprojektor, plátno, tabulu a dokonca aj videokonferenčný systém. Komu nestačí 86-palcová obrazovka, môže si ju zväčšiť spojením dvoch takýchto zariadení.

BenQ DuoBoard má modelové označenie CP8601K. Ide o all-in-one riešenie, svoje miesto si má nájsť hlavne v zasadacích a konferenčných priestoroch. DuoBoard je navrhnutý tak, aby pomohol využiť dynamické možnosti modernej spoločnosti a pomohol rozvíjať kreatívne prostredie. Podľa výrobcu je ideálny na podporu spolupráce a zhmotnenie myšlienok.

ZDROJ | BenQ

DLED obrazovka má veľkosť 86 palcov s rozlíšením 3 840 x 2 160 pixlov, s jasom do 350 nitov, kontrastným pomerom 1 200:1 a pozorovacími uhlami 178 ° vo vertikálnom aj horizontálnom smere. Čas odozvy je 8 ms, 10 bitová farebná škála (NTSC) je na úrovni 72 %. Životnosť panela je vraj až 30 000 hodín.

Obrazovka je, samozrejme, dotyková (P-CAP Touch), ponúka 20 bodov multi-touch. V cene zariadenia sú pribalené aj dva dotykové perá. Obrazovka má 3 mm tvrdené sklo, antireflexný povlak a je odolná voči baktériám.

Konektivita obsahuje okrem napájacieho vstupu a vypínača jeden VGA vstup, tri HDMI vstupy + jeden výstup, jeden slot OPS a sedem USB (4x USB 2.0 a 3x USB 3.0). Panel sa dá ovládať pomocou diaľkového ovládača, RS232 a RJ43.

Zariadenie je vybavené integrovanou kamerou s mikrofónom s funkciou redukcie okolitého hluku a ozveny, ktorá sa jednoducho aktivuje v aplikácii BenQ Launcher.

ZDROJ | BenQ

DuoBoard podporuje OS Windws 7/8/10/XP/Vista/Mac/Android, napája sa 100 až 240 V, spotrebu má zhruba 350 W. Ak vás zaujíma, či takéto zariadenie zavesíte sami deťom do izby, tak vás musíme sklamať. Pri rozmeroch 2 146 x 280 x 1 326 mm je jeho čistá hmotnosť 70,6 kg.

Pozrite siSurface Hub 2S a 2X – interaktívne tabule, ktoré pre nás chystá Microsoft

Srdcom interaktívneho displeja je Collaboration+, sada
unikátnych funkcií navrhnutých práve pre toto zariadenie.

Je to hlavne Duo Board – spojením dvoch CP8601K sa vytvorí jeden displej, je pracovný priestor, poskytne dostatok miesta pre spolupracovníkov.

Duo Windows – rozdelením plochy jedného panela na dve súčasne spustené aplikácie na každej strane získajú používatelia možnosť práce v multitaskingu.

Duo OS – dovoľuje mať spustené dva rôzne operačné systémy naraz (Android, iOS, macOS a Windows).

Duo Users – funkcia multi-touch dovoľuje ovládať panel viacerými používateľmi.

EZWrite – je cloudové riešenie klasickej bielej tabule. Umožňuje zdieľať obsah vzdialeným účastníkov „schôdzky“ jednoducho tak, aby aj oni mohli prispieť svojimi vstupmi, napríklad aj zo smartfónov.

ZDROJ | BenQ

Cena BenQ DuoBoardu pochopiteľne nie je nízka, ide o profesionálne zariadenie. CP8601K vyjde na 14 399 eur, k dispozícii je aj menši 65-palcový model za 8 399 eur.

ZdrojBenQ

Komentáre k článku