Reklama

Gigabyte GSmart S1205: dve SIM karty v smartfóne s Windows Mobile

Imrich Maťo

Taiwanský výrobca Gigabyte vybavil svoj najnovší smartfón dvoma slotmi pre SIM karty a technológiou DualSIM.

Gigabyte GSmart S1205

Už sme to spomínali aj v našom časopise BCMOBIL & TECHBOX, že dieru v mobilných telefónoch s využívaním dvoch aktívnych SIM kariet, teda technológie DualSIM, ktorá stále je z dôvodu nezáujmu (?) najväčších výrobcov, s výnimkou Samsungu, o tento segment, veľmi šikovne využívajú menej rozšírení, ale aj menej známy výrobcovia z Číny alebo Taiwanu. Dôkazom toho je aj najnovší počin firmy Gigabyte, smartfón GSmart S1205, ktorý je jedným z mála smartfónov s DualSIM technológiou. Veď napríklad Samsung doteraz vyprodukoval takto vybavené mobilné telefóny iba s vlastným, uzatvoreným operačným systémom. Smartfónu GSmart S1205 sa dostalo tej cti, že je „odetý“ do OS Windows Mobile verzie 6.5, čo mu zabezpečí kompatibilitu s dvojicou funkcií My Phone a Market Place, brandovaných Microsoftom. OS je obohatený vlastným užívateľským prostredím Smart Pack, ktorý, okrem iného, ponúka aj viacero panelov a hlavných obrazoviek. Žiaľ, ani pri smartfóne GSmart S1205 sa nedočkáme podpory sietí 3G. Maximom S1205-ky v dátach tak je iba EDGE. Aspoň čiastočnou náplasťou na tento hendikep je prítomnosť Wi-Fi modulu 802.11 b/g. Tomu v konektivite sekunduje Bluetooth.

Gigabyte GSmart S1205

Hnacím motorom smartfónu Gigabyte GSmart S1205 je procesor MediaTek MT6516 so „srdcovou“ frekvenciou 416 MHz. Hlavným ovládacím prostriedkom je 3,2” rezistívny dotykový displej s primeraným rozlíšením 240 x 400 bodov. Pri pohľade na technické špecifikácie S1205-ky zamrzí veľkosť pamätí, keďže RAM je na dnešné pomery úbohých 128 MB. Pamäť ROM tiež neohromí svojimi 256 MB, zato je však možné jej doplnenie microSD pamäťovými kartami do 16 GB. Fanúšikov hudby môže potešiť prítomnosť nielen hudobného prehrávača, ale aj FM rádia, no najmä 3,5 mm stereo konektora. Vaše vlastné slúchadlá tak nebudete musieť odložiť, alebo sa vďaka tomu vyhnete kúpe špeciálnej redukcie. Pre cestovateľov je pripravený GPS prijímač a tiež 3-megapixlový fotoaparát, stačí sa len vybrať na cesty, alebo potulky prírodou. O dostatok energie pre Gigabyte GSmart S1205 sa postará Li-Pol batéria s kapacitou 1 320 mAh.

Gigabyte GSmart S1205

Nemajte nám za zlé, že oficiálna tlačová správa o tomto smartfóne vyšla už pred mesiacom. K zverejneniu tohto článku nás čiastočne naviedli informácie o blížiacej sa dostupnosti S1205-ky v Európe, ale najmä fakt, že sa tento smartfón s možnosťou objednania objavil už aj na stránke internetového obchodu Alza.sk za cenu neprevyšujúcu 240 €. Malo by byť otázkou najbližších dní, maximálne týždňov, kedy sa dostane do rúk prvým slovenským zákazníkom. Ako zdroj nám dnes poslúžili stránky výrobcu a Alza.sk.

Gigabyte GSmart S1205

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.