Garmin prináša dvojicu hodiniek. Potvrdzuje, že patrí medzi špičku v obore

ZDROJ | Garmin

Garmin Venu 2 Plus boli predstavené spolu s modelom Vivomove Sport ako najnovšie inteligentné hodinky značky. Venu 2 Plus sa zameriavajú na fitness funkcie, no ponúkajú aj univerzálnejšie funkcie, ktoré využijú i bežní používatelia. Vivomove Sport sú základné hodinky s analógovým vzhľadom.

Garmin Venu 2 Plus zaujmú hneď na prvý pohľad štíhlym 43 mm telom (model Venu 2 mal 45 mm). Základné funkcie ponúkajú 24/7 monitoring zdravia, čo znamená sledovanie spánku, srdcovej frekvencie, hladiny kyslíka v krvi, stresu, ženského zdravia, cvičenia a niekoľkých ďalších, ktoré vám pômôžu udržať sa vo forme.

Venu 2 Plus ponúkajú všetky najnovšie fitness funkcie, ktoré boli predstavené v sérii Venu 2, vrátane viac ako 25 vstavaných indoorových a GPS športových aplikácií, napríklad chôdza, beh, cyklistika, plávanie v bazéne, pilates, joga, indoorové horolezectvo, turistika či pokročilý silový tréning s grafikou svalovej mapy.

Garmin Venu 2 Plus podporujú ukladanie hudby zo Spotify a iných aplikácií, nechýba zrkadlenie upozornení zo smartfónu na hovory, správy, pripomienky, poznámky z kalendára a podobne. Cez hodinky tiež môžete prijímať telefónne hovory.

ZDROJ | Garmin

Veľkou novinkou pre modely Garmin na tento rok je vylepšená hlasová podpora. Venu 2 Plus je kompatibilný s Google Assistant na telefónoch s Androidom a Siri na iOS. Vyvolanie asistenta neprebehne cez appku v hodinkách, ale presmerovaním hlasového asistenta z telefónu do Garmin Venu 2 Plus. Ak používate smartfón Samsung, budete si môcť spustiť Bixby.

Novinka má farebný dotykový AMOLED displej s ochranným sklom Gorilla Glass 3. Podľa výrobcu vydržia na jedno nabitie 9 dní. Nepotešia však cenou, ktorá začína na 449 dolároch.

Garmin Vivomove Sport.ZDROJ | Garmin

Vivomove Sport sú určené nenáročným používateľom, ktorého potešia retro dizajnom s analógovými ciferníkom (ktorý naozaj tiká), pod ním je malý displej. Aj tieto hodinky ponúkajú najmä fitness funkcie.

ZDROJ | Garmin

Vívomove Sport sú inšpirované trendom pohodlného luxusu, majú silikónový remienok a farebne zladený ciferník hodiniek v teplých farbách a jemnej zelenej, majú pripomínať wellness estetiku.

ZDROJ | Garmin

Výdrž batérie je udávaná na päť dní, čo je vzhľadom na miniatúrny displej ľahko realizovateľné. Ďalší deň vydržia v režime hodiniek. Vívomove Sport dokážu zrkadliť upozornenia z vášho smartfónu, používatelia OS Android môžu cez ne odpovedať na textové správy.

Cena Vivomove Sport je 179,99 dolárov.

ZdrojGarmin 1,2