Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Garmin Forerunner 645 Music - vydarené športové hodinky s prehrávačom hudby

Garmin Forerunner 645 Music - vydarené športové hodinky s prehrávačom hudby
Zdroj | Garmin
Patrik Kimijan
Garmin Forerunner 645 Music - vydarené športové hodinky s prehrávačom hudby
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin
95 %
Garmin predstavil športové hodinky, na aké som dlho čakal. Pre nás, sviatočných bežcov, je playlist obľúbenej hudby jedným z posledných dôvodov, prečo ešte behávame so smartfónom v trenkách. No a práve najnovší Forerunner túto, už asi poslednú objektívnu výhodu smartfónu voči bežeckým hodinkám, elegantne maže.

Výhody

  • profily pre 12 rôznych športov
  • zabudovaný prehrávač hudby
  • optický pulzomer Garmin Elevate

Nevýhody

  • pokročilé bežecké metriky len s dokúpiteľným príslušenstvom
  • služba Garmin Pay nedostupná v SR

Ako sa počúva hudba z hodiniek? Veľmi pohodlne. Garmin v technickej špecifikácii uvádza, že Forerunner 645 Music poskytuje priestor na 500 skladieb vo formáte MP3. Presnejšie máte k dispozícii 3,5 GB internej pamäte. O tento priestor sa síce hudba delí aj s tréningovými dátami a aplikáciami z Connect IQ, no ich veľkosť je v porovnaní s MP3 súbormi zanedbateľná.

Zdroj | Garmin

Najspoľahlivejší spôsob, ako dostať do hodiniek svoju obľúbenú hudbu, je starý dobrý USB kábel. Po pripojení Forerunnera k počítaču uvidíte dva základné adresáre – Media a Primary. Hudba patrí do toho prvého, druhý je určený pre zaznamenané dáta, aplikácie a podobne. Elegantnejší spôsob uloženia skladieb do Forerunnera je softvér Garmin Express.

Pozrite si

Garmin Approach X10 – inteligentný náramok pre golfistov za 200 babiek

Zdroj | Garmin

Keď už máme svoje obľúbené songy v hodinách, tak treba vymyslieť, ako ich dostať do uší. Riešením sú Bluetooth slúchadlá a Garmin na svojom webe uvádza zoznam kompatibilných modelov. Je ich tam len desať, no ak tie svoje medzi nimi nenájdete, nič sa nedeje, stále je veľká šanca, že s hodinkami budú bez problémov spolupracovať.

https://www.youtube.com/watch?v=cWe40bzIAgA

Pozrite si

Garmin vívoactive 3 – chytré fitness hodinky s virtuálnou peňaženkou

Hudbu z hodiniek môžete prehrávať aj cez Bluetooth repráky, alebo audio systém svojho auta. Pri behu je hudba prerušovaná hlasovými informáciami hodiniek o ubehnutej vzdialenosti, alebo o nastavených tréningových intervaloch.

Zdroj | Garmin

Hoci je prehrávač hudby najzaujímavejšou funkciou nového Forerunnera, netreba zabúdať na to, že ide o špičkové multišportové hodinky. Tak napríklad pulz merajú zo zápästia pomocou optického snímača, dokážu vypočítať tréningový efekt pre aeróbny aj anaeróbny tréning, ale vypočítajú aj odhadovanú hodnotu VO2 max.

Pozrite si

Garmin Forerunner 935 – hodinky pre profesionálnych atlétov

Ak si k Forerunner 645 Music dokúpite malý snímač s akcelerometrom, tak získate pokročilú bežeckú metriku ako je dĺžka kroku, rovnováha kontaktu so zemou, alebo pomer vertikálnej oscilácie pri behaní. Aby toho nebolo málo, tak Forerunner 645 Music prichádza aj s podporou systému bezkontaktných platieb Garmin Pay, ktorý vraj bude čoskoro použiteľný aj u nás.

Garminu sa táto kombinácia špičkových multišportových hodiniek a hudobného prehrávača za cenu 449,90 € výnimočne vydarila. Kvalitné materiály, nízka hmotnosť a prepracované tréningové funkcie. Radosť behať.