Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Garmin Enduro 2 prinášajú na zápästie mapy aj hudobný prehrávač

Garmin Enduro 2 prinášajú na zápästie mapy aj hudobný prehrávač
Zdroj | Garmin
Michal Sobek
Garmin Enduro 2 prinášajú na zápästie mapy aj hudobný prehrávač
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

Spoločnosť Garmin je známa svojimi smart hodinkami, ktoré cielia na konkrétne skupiny športovcov. Nový model Enduro 2 je určený pre vytrvalostných športovcov a príjemne prekvapí niektorými funkciami.

Prvá generácia uzrela svetlo sveta len minulý rok a už tu máme novú generáciu s množstvom vylepšení. Dalo by sa povedať, že niektoré prvky hodinky prebrali z modelu Fenix 7. Hovoríme napríklad o LED svetle pri behu, ktoré je navyše dvojnásobne výkonnejšie. Vylepšenia sa odrazili aj na konečnej sume, ktorá je teraz okolo 1 099 eur, čo rozhodne nie je malá čiastka.

Cena sa samozrejme odrazila aj na použitých materiáloch. Nájdeme tu telo skladajúce sa z polyméru navyše vystuženého vláknami, zadná strana spolu s lunetou sú z titánu a displej kryje odolné zafírové sklíčko. Ani hmotnosť nie je nejaká prehnaná, zastavila sa na 70 gramoch. Samotný farebný displej má 1,4-palca s rozlíšením 280 x 280 pixelov a je transreflexný. To znamená, že čím viac svetla naňho dopadá, tým je jasnejší. V noci potom pomôže podsvietenie.

Obsah pokračuje pod reklamou

V balení sa dokonca nachádzajú dva remienky, nylonový a silikónový. Odolnosť je tu zabezpečená podľa certifikácie 10 ATM. Vnútorná pamäť má 32 GB a využiť ju môžete aj na nahranie hudby, pretože hodinky Garmin Enduro 2 majú vstavaný hudobný prehrávač. Alebo to miesto využijete na mapové podklady, ktoré môžete mať priamo na vašom zápästí. Poteší aj NFC pre platenie pomocou Garmin Pay. Okrem toho zmerajú všetky možné aktivity ako váš tep, okysličenie krvi, spánok, stres a ďalšie.

Pozrite si

Ako veľmi môžu byť dokonalé hodinky Garmin tactix 7 Pro Solar?

Hodinky sú na tom skvelo, čo sa týka výdrže na jedno nabitie. Výrobca Garmin uvádza výdrž až 46 dní pri bežnom používaní a keď sa rozhodnete merať aktivitu pomocou vstavaného GPS modulu, tak sa môžete spoľahnúť až na 150 hodín. Aj samotný GPS modul tu nie je len taký hocijaký, ale Garmin nasadil dvojpásmový GNSS prijímač s podporou technológie SatIQ.

Zdroj