Reklama

Garmin Edge 800: prvý dotykový cyklopočítač s GPS

Marek Šimunek

Športový relax alebo profesionálny tréning na vašom bicykli si užijete ešte viacej vďaka novému cyklopočítaču Garmin Edge 800, ktorý okrem kvalitných mapových podkladov EÚ ponúkne efektívnejšie plánovanie a vyhodnocovanie trasy, spolu s farebným dotykovým displejom.

Garmin Edge 800

Je jedno, či ste profesionálny cyklista, alebo len radi relaxujete v sedle vášho bicykla a spoznávate tak krásy krajiny okolo vás, využitie cyklopočítača určite poznáte. Spoločnosť Garmin prináša na náš trh nový model Garmin Edge 800, ktorý vychádza zo spojenia predchádzajúcich modelov Edge 500 a 705. Najnovší model Edge 800 je však navyše vybavený novým jednoduchým ovládaním pomocou 2,6“ farebného dotykového displeja. Jednoduchú navigáciu a orientáciu či už v teréne, alebo v mestách poskytujú najnovšie mapové podklady alebo pomocné satelitné snímky služby BirdsEye. Jednoduché a prehľadné plánovanie vašich trás zabezpečí pomocný softvér Basecamp, ktorý je voľne dostupný a okrem štandardného plánovania umožňuje aj sledovanie prevýšenia a následne okamžité zaslanie naplánovaných trás do zariadení Garmin Edge.

Garmin Edge 800

Výsledky vašich jednotlivých tréningov môžete jednoducho exportovať, sledovať, upravovať a zdieľať pomocou online aplikácie Garmin Connect dostupnej na internetovej stránke http://connect.garmin.com. Na jednom mieste tak nájdete údaje o rýchlosti, vzdialenosti, čase, prejdenej vzdialenosti, nadmorskej výške a spálených kalóriách počas jednotlivých tréningov vo forme grafov, tabuliek a tiež satelitných a topografických máp s vyobrazenými trasami. Používatelia služby Garmin Connect môžu pomocou nej vyhľadávať aktivity vo svojom okolí, automaticky si ich preposlať do zariadenia a následne sa nechať navigovať po zadanej trase. Pre získanie ešte presnejších údajov o tepovej frekvencii a spálených kalóriách je možné Garmin Edge 800 prepojiť bezdrôtovo so snímačom tepu a rýchlosti, pričom presné údaje o nadmorskej výške, stúpaní a klesaní zabezpečuje integrovaný barometrický výškomer. Samozrejmosťou je informácia o aktuálnej teplote a automatická zmena časového pásma. Kvalitný GPS modul s technológiou HotFix zabezpečí okamžité určenie polohy a udržanie GPS signálu aj v zhoršených podmienkach. Cyklopočítač Garmin Edge 800 je napájaný integrovanou batériou, ktorá mu zabezpečí dostatok energie na 15 hodín aktívneho používania. Cyklopočítač Garmin 800 si môžete zakúpiť za cenu 359,99 €.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.