Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Fumbi Algoritmus zjednodušilo investovanie do kryptomien

Fumbi Algoritmus zjednodušilo investovanie do kryptomien
Zdroj | Fumbi
PR článok
Fumbi Algoritmus zjednodušilo investovanie do kryptomien
Zdroj | Fumbi
Zdroj | Fumbi

Slovenská spoločnosť Fumbi Network vznikla v roku 2018 a zo startupu vyrástla na úspešnú firmu pôsobiacu aj na zahraničných trhoch. V súčasnosti má registrovaných viac ako 50 000 používateľov, ktorým umožňuje jednoducho a prehľadne investovať do kryptomien. Využíva na to sofistikované nástroje, napríklad Fumbi Algoritmus.

Fumbi prináša možnosť investovať do kryptomien a využiť rastúci potenciál tohto odvetvia úplne každému bez ohľadu na skúsenosti. Priniesť produkt pre širokú verejnosť bolo cieľom zakladateľa a experta na kryptomeny Juraja Forgácsa, ktorý predpovedá, že Bitcoin môže mať do 4 rokov hodnotu až 400 000 €.

Zdroj | Fumbi

Ako môžete potenciál tohto odvetvia využiť čo najlepšie?

Prvým a stále najobľúbenejším produktom spoločnosti je Fumbi Index Portfólio. V rámci neho ľudia investujú do celého portfólia preverených top kryptomien, ktoré obsahuje Bitcoin, Ethereum, Cardano a ďalšie. Algoritmus denne sleduje hodnotu jednotlivých aktív a presne kopíruje pohyby celého trhu.

Navyše odborníci na kryptomeny z Fumbi každé tri mesiace prehodnocujú zloženie portfólia a pridávajú do neho kryptomeny s potenciálom rastu a vyhadzujú tie, ktoré už nespĺňajú prísne kritériá spoločnosti. Používateľom stačí vložiť minimálne 50 € a môžu sledovať, ako Algoritmus s ich vkladom pracuje.

“Spravovanie Fumbi Index Portfólia pozostáva z dvoch častí. Z manuálnej, v ktorej na základe fundamentálnych kritérií vyberáme top kryptoaktíva a upravujeme zloženie portfólia, a z automatickej. Náš Fumbi Algoritmus priebežne sleduje hodnoty jednotlivých kryptoaktív a prevažuje investície na základe ich trhovej kapitalizácie,” vysvetľuje Juraj Forgács.

Digitálne zlato kryté reálnym zlatom

Novým produktom je Fumbi Bitcoin a Zlato. Používateľom prináša unikátne spojenie potenciálu kryptoaktív a zároveň stabilitu zlata. Investícia je totiž v tomto produkte rozdelená v pomere 50:50 medzi Bitcoin a kryptomenu PAX Gold, ktorá je krytá reálnym zlatom uloženým spoločnosťou Paxos. 

Sofistikovaný algoritmus v tomto produkte vklad priebežne rebalansuje, aby boli financie vždy rozdelené rovnomerne. Ak hodnota Bitcoinu stúpne, časť sa odpredá a dokúpi sa za ňu zlato a naopak. Zlato má funkciu stabilizátora investície, čím robí z tohto produktu ideálne riešenie na dlhodobé sporenie.

Zdroj | Fumbi

Keď si chce človek vybrať kryptomeny sám

Pre tých, ktorí sa v kryptomenách dobre orientujú, ponúka Fumbi možnosť investovať do vybraných kryptoaktív. S produktom Fumbi Vlastná Voľba si používatelia sami zložia svoje investičné portfólio, pričom majú aktuálne na výber kryptomeny Bitcoin, Ethereum, Cardano a Polkadot.

Novinkou medzi produktami je Fumbi Biznis. Týmto produktom spoločnosť zareagovala na rastúci záujem spoločností investovať do kryptomien jednoduchým spôsobom. S Fumbi Biznis môžu firmy a právnické osoby zhodnotiť firemný majetok, čo pre ne môže byť vďaka daňovo-odvodovému zaťaženiu ešte výhodnejšie než pre jednotlivcov. Produkt pracuje na rovnakom princípe ako Fumbi Vlastná Voľba – firmy si môžu svoje investičné portfólio zostaviť podľa vlastného uváženia.

Investovanie do kryptomien s minimálnymi rizikami a bezpečným uložením

Fumbi minimalizuje riziká investovania do kryptoaktív priebežným rebalansovaním, ale aj využitím prvotriednej možnosti úschovy. Na uloženie kryptomien využíva Ledger Vault, čo je jedno z najspoľahlivejších a najbezpečnejších riešení úschovy kryptomien na svete. Zároveň je Fumbi prvou platformou pre investovanie s nezávislým auditom peňaženiek s prestížnym certifikátom od spoločnosti SGS Slovensko.

Fumbi umožňuje širokej verejnosti a firmám investovať do kryptomien jednoducho, prehľadne a bezpečne. Jednotlivci môžu investovať už od 50 €, právnické osoby od 1 000 €.

Zdroj | Fumbi