Reklama

Fujitsu Stylistic Q550: ťažký tablet profesionál

Drahomír Piok

Zdá sa, že v dnešnej dobe predstavuje nový tablet jedna spoločnosť za druhou, no väčšina z nich odchádza s „dlhým nosom“. Fujitsu stavia na pomerne výkonnom hardvére v oblasti tabletov, to ale neznamená istý úspech. Snaží sa priniesť intuitívne ovládanie a prispôsobenie tabletu ku koncovému užívateľovi.

Fujitsu Stylistic Q550

Solídne železo

Nový Fujitsu Stylistic Q550 je vybavený výborným hardvérom so zaujímavými prvkami. Niektorí nadšenci ocenia vymeniteľnú batériu, iní voliteľný aktívny digitizér, používateľské rozhranie (UI) a pero. Na tomto tablete beží často kritizovaný Windows 7 a určený je hlavne pre profesionálov, ktorí chcú obsah skôr vytvárať než len „konzumovať“.  Poháňať celý systém bude procesor Intel Z670 Oak na frekvencii 1,66 GHz s grafickou nadstavbou Intel GMA 600. LCD obrazovka má 10,1“ s rozlíšením 1 366 x 768 bodov, čo stačí na plné zobrazovanie HD Ready videa. Operačná pamäť Fujitsu je 2 GB RAM DDR2 a úložný priestor na SSD je v závislosti na jednotlivých verziách buď 32 GB alebo 64 GB .

Fujitsu Stylistic Q550

Chcelo by to diétu

Na tablete sa nachádzajú dve kamery, predná VGA a zadná s zatiaľ neupresneným rozlíšením. Niektoré špecifikácie hovoria dokonca aj o rozpoznávaní biometrických údajov, odtlačkov prstov. Z konektorov bol zatiaľ spomenutý iba HDMI a z toho dá sa očakávať, že zadná kamera bude schopná natáčať videá minimálne v rozlíšení 720p. Hmotnosť tabletu je kriticky vysoká, 1,5 kg je pre tablet do rúk príliš veľa. Na porovnanie iPad je 9,7“ veľký a pritom, že je celý z hliníku má o polovicu menšiu hmotnosť (680 g). Bohužiaľ, všetky ďalšie podrobnosti napríklad o cene alebo čase vstupu na trh spoločnosť zatiaľ utajuje. K dispozícii Fujitsu uvoľnilo promo video, kde ale bohužiaľ tablet leží iba na stole, no sú predstavované aspoň jeho kľúčové vlastnosti.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.