Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Fossil Gen 6 prichádzajú s výkonom vyšším o 85 %. Bude to ale stačiť?

Fossil Gen 6 prichádzajú s výkonom vyšším o 85 %. Bude to ale stačiť?
Zdroj | Fosill
Richard Pliešovský
Fossil Gen 6 prichádzajú s výkonom vyšším o 85 %. Bude to ale stačiť?
Zdroj | Fosill
Zdroj | Fosill

Fossiil Gen 6 sú prvé firemné smarthodinky, ktoré poháňa Snapdragon Wear 4100+. V porovnaní s čipsetom Wear 3100 sa môžu pochváliť s menšou spotrebou o 25 % a zároveň s vyšším výkonom o 85 %.

Zdroj | Fossil

Čo ponúka novinka okrem nového procesoru? Výdrž batérie je viac ako 24 hodín, na niekoľko dní si ju predĺžite vypnutím niektorých funkcií. Dôležitejšie však je, že získate oveľa rýchlejšie nabíjanie. Fossil uvádza, že je to až dvakrát rýchlejšie, ako u prémiových modelov nešpecifikovanej konkurencie. Fossil Gen 6 si nabijete za niečo viac ako za 30 minút na 80 % kapacity, čo je naozaj skvelé číslo, ktoré môžem ako majiteľ Apple Watch tíško závidieť.

Zdroj | Fossil

Vylepšený je aj snímač srdcového tepu, umožňuje nepretržité sledovanie a lepšiu presnosť. Hodinky získali úplne nový senzor SpO2 (meranie okysličenia krvi), pribudol nový ciferník zobrazujúci štatistiky spolu so sledovaním kvality spánku, zón srdcového tepu, spálených kalórií a tiež úrovne kardio fitness.

Pozrite si

Fossil Gen 5E – aktualizovaná minuloročná séria za nižšiu cenu

Zdroj | Fossil

Zvyšok však ostáva nezmenený. To znamená, že Fossil Gen 6 sú k dispozícii v puzdre z nehrdzavejúcej ocele vo veľkosti 42 a 44 mm. Na pravej strane je umiestnená trojica tlačidiel, v strede je zároveň aj otočný prepínač.

Zdroj | Fossil

Väčší model má 1,2″ dotykový displej s jemnosťou zobrazenia 326 ppi. Procesor je spárovaný s 1 GB RAM a s 8 GB internou pamäťou. Nechýba reproduktor a mikrofón, vďaka čou môžete uskutočňovať hovory, alebo ovládať hlasového asistenta Google.

Zdroj | Fossil

Konektivitu zastupuje Bluetooth 5.0 LE, Wi-Fi, GPS a NFC, výrobca do hodiniek vložil akcelerometer, výškomer, snímač okolitého svetla, kompas, gyroskop a infračervené svetlo. Vodeodolnosť je do 30 metrov hĺbky (3 ATM).

Pozrite si

Ako si ma získali Samsung Galaxy Watch4 Classic

Séria smarthodiniek Fossil Gen 6 sa bude predávať v cenách od 299 dolárov, podľa veľkosti a prevedenia. Hlavná značka Fossil ich bude ponúkať v siedmych verziách, edícia pod značkou Michael Kors prinesie ďalšie štyri modely.

Zdroj