Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ford predstavil legendárny elektrický Transit, je prekvapivo štýlový!

Ford predstavil legendárny elektrický Transit, je prekvapivo štýlový!
Zdroj | Ford
Igor Neštrák
Ford predstavil legendárny elektrický Transit, je prekvapivo štýlový!
Zdroj | Ford
Zdroj | Ford

Ford pokračuje v elektrifikácii svojej modelovej rady a v pondelok 9. mája 2022 odhalil detaily úplne nového, čisto elektrického modelu E-Transit Custom.

Už v marci tohto roku začal Ford vyrábať E-Transit, ako prvý zo štyroch ďalších čisto elektrických úžitkových vozidiel, ktoré divízia Ford Pro predstaví do roku 2024. Divízia Ford Pro, pri navrhovaní E-Transit Custom kládla veľký dôraz na softvér a riešenia pre nabíjanie. Spoločnosť Ford sa zaviazala do roku 2035 dosiahnuť nulové emisie všetkých vozidiel Ford v Európe a uhlíkovú neutralitu v celej svojej európskej ponuke.

Zdroj | Ford

Elektrická architektúra modelu E-Transit Custom dosahuje dojazd až 380 km, umožňuje rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom aj ťahanie prívesu. Ford Transit patrí medzi najpredávanejšie európske dodávky a s predstavením elektrickej verzie zabezpečí zvýšenie produktivity práce.

Na základe požiadaviek od zákazníkov bola vyvinutá technológia ProPower Onboard, ktorá zaistí exportovateľnú energiu pre nástroje, svetlá. Dizajn nového E-Transit Custom má vyvážené proporcie, svetelná technika využíva full LED svetlá. Ford oznámil, že do roku 2024 sa k dvojtonovej dodávke E-Transit pridajú štyri ďalšie nové čisto elektrické vozidlá vrátane dodávok Transit Custom a Transit Courier, ako aj mikrobusov Tourneo Custom a Tourneo Courier.

Zdroj | Ford

Výroba elektrického modelu E-Transit Custom je naplánovaná na druhú polovicu roka 2023. Všetky varianty Transit Custom budú vyrábané v tureckom závode Kocaeli, ktorý je domovským európskym výrobným závodom modelu Transit.Ford sa zaviazal vybudovať jedno z najväčších európskych zariadení na výrobu akumulátorov pre úžitkové vozidlá s ročnou kapacitou v rozsahu 30 až 45 gigawatthodín.

 

Zdroj