Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Flexibilný mobil Royole FlexPai 2 môžete ohnúť až 1,8 miliónkrát!

Flexibilný mobil Royole FlexPai 2 môžete ohnúť až 1,8 miliónkrát!
Zdroj | Royole
Richard Pliešovský
Flexibilný mobil Royole FlexPai 2 môžete ohnúť až 1,8 miliónkrát!
Zdroj | Royole
Zdroj | Royole

Royole sa zapísal do histórie ako výrobca, ktorý ako prvý na svete začal predávať ohybný smartfón. Nový model Royole FlexPai 2 dnes na živom evente predstavil Generálny riaditeľ Bill Liu. Používa vylepšený OLED displej, ktorý smeruje von, podobne ako to rieši Huawei Mate Xs.

Zdroj | Royole

Novinku poháňa Qualcomm Snapdragon 865. Nový 7,8-palcový OLED displej s rozlíšením 1 920 x 1 440 pixlov má vylepšený polomer ohybu. Po zložení vznikne 5,5-palcová hlavná obrazovka (1 440 x 900 px). Vedľa pántu sa nachádza niekoľko tlačidiel s rýchlym prístupom k základným funkciám. Využiť sa dá aj zadná strana, kde sa okrem 5,4-palcového displeja (1 440 x 810 px) nachádza fotoaparát so štyrmi senzormi.

Pozrite si

Royole FlexPai – prvý ohybný smartfón, ktorý si môžete kúpiť

Displej Cicada Wing FFD v tretej generácii amá byť odolnejší, ako predchádzajúce verzie. Flexibilné mobily majú zvládať viac ako 200 000 ohybov, Čínsky Národný metrologický ústav však potvrdil certifikáciu na neskutočných 1,8 miliónov ohybov.

Zdroj | Royole

Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 64 Mpx, clonové číslo f/1,89. Ultraširoký fotoaparát má 16 Mpx, f/2,2, trojnásobný teleobjektív má 8 Mpx a f/2,4. Na snímanie portrétov slúži 32 Mpx objektív s clonou f/2,0. Fotoaparát ponúka režim fotografovania na dvoch obrazovkách, vďaka ktorému sa snímaná osoba uvidí na druhom displeji.

Zdroj | Royole

Pod fotoaparátmi sa nachádza touchpad. Dvojitým poklepaním ho prebudíte z pohotovostného režimu. Pri zapnutej aplikácii dvojitým klepnutím prepnete režim rozdelenej obrazovky na tri okná.

Royole FlexPai 2 beží na OS Android 10 so softvérovou nadstavbou WaterOS 2.0. Batéria  disponuje kapacitou 4 450 mAh, informácie o nabíjačke zverejnené neboli. Smartfón má hmotnosť 339 gramov, čo je na mobilné zariadenie pomerne dosť. Otvorený je len 6,3 mm hrubý, zatvorený 12,8 mm.

FlexPai 2 je možné kúpiť na webstránke spoločnosti. Základný model s 8 GB RAM a 256 GB internou pamäťou vyjde zhruba na 1 470 dolárov. Špičkový model (12 GB RAM, 512 GB ROM) bude stáť 1 710 dolárov (11 588 juanov), ten však bude k dispozícii neskôr. Smartfóny sa ponúkajú v troch farbách: Cosmic Grey, Midnight Black a Sunrise Gold.

Zdroj | Royole
Zdroj