Netatmo má domáci zvonček s kamerou pre Apple HomeKit

ZDROJ | Netatmo

Platforma Apple HomeKit sa pomaly rozrastá, aj keď nemá takú podporu, ako Google Home. Netatmo je známa značka, ktorá ponúka produkty podporujúce práve túto službu.

Francúzska spoločnosť Netatmo vznikla v roku 2011 a už o dva roky neskôr získala ich kamera, meteorologická stanica a termostat ocenenie CES Innovations Design and Engineering Awards.

Teraz prichádza s novinkou Smart Video Doorbell, podľa firmy prvým zvončekom s podporou HomeKit. Zvonček má vstavanú kameru, takže používateľ si môže pozrieť kto stojí pred dverami prostredníctvom aplikácie Home alebo Siri na svojom smartfóne.

https://youtu.be/XX6BsktdL3A

Pomocou tohto inteligentného zvončeka môže používateľ komunikovať s návštevníkom, aj keď on sám nie je doma. Vďaka detekcii osôb je v reálnom čase používateľ informovaný, ak sa niekto pohybuje okolo jeho dverí. Pomocou vstavaného reproduktora a mikrofónu môže odplašiť nežiadúcich hostí.

ZDROJ | Netatmo

Pozrite siNetatmo Smart Thermostat – tento termostat vás bude baviť!

Smart Video Doorbell sa tiež môže integrovať s inými zariadeniami v smart domácnosti, napríklad zapnúť vonkajšie osvetlenie, keď niekoho uvidí pri vchodových dverách.

ZDROJ | Netatmo

Zvonček ukladá videozáznamy na microSD kartu, môže ich odosielať na Dropbox, či do FTP servera. Kamera na zvončeku má rozlíšenie Full HD (1080 pixelov) s vysokým dynamickým rozsahom so 160 stupňovým uhlom obrazového pokrytia. Nočné videnie zabezpečuje infračervená technológia.

Smart Video Doorbell je plne odolné voči všetkým poveternostným podmienkam (dážď, sneh, vlhko), ako aj prachu a nečistotám vďaka technológii HZO. Nainštaluje sa jednoducho, pripája s k domácej Wi-Fi.

Zariadenie je navrhnuté tak, aby nahradilo pôvodné zvonkové tlačidlo. Inštalácia preto musí obsahovať drôtové vedenie a zvonček. Smart Doorbell teda používa existujúce drôty s elektrickým napätím, ktorým sa napája a zároveň nimi oznamuje zazvonenie vyvolané stlačením tlačidla. Vďaka Wi-Fi zároveň bezdrôtovo odosiela informácie na smart zariadenia.

Netatmo Doorbell sa začne predávať až v druhej polovici roka 2019. Cena nebola zatiaľ zverejnená, zdá sa však, že ide o šikovné a praktické zariadenie, ktoré by si mohli majitelia ekosystému Apple rýchlo obľúbiť.

ZDROJ | Netatmo

ZdrojNetamo

Komentáre k článku