Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Firma LG ukázala inteligentný šatník LG Styler Black Tinted Mirror Glass Door

Firma LG ukázala inteligentný šatník LG Styler Black Tinted Mirror Glass Door
Zdroj | LG
Richard Pliešovský
Firma LG ukázala inteligentný šatník LG Styler Black Tinted Mirror Glass Door
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Juhokórejská spoločnosť LG nám nechce predávať len televízory, počítače a ďalšiu spotrebnú techniku. Na CESe predstavila aj koncept skrine šatníka, ktorý by mohol v budúcnosti zmeniť náš spôsob starostlivosti o oblečenie.

Tento revolučný systém je označovaný ako Styler, kde firma v rámci programu LG Ultimate Laundry Room ponúka okrem šatníka aj vyspelé práčky a sušičky, vrátane spoľahlivých priemyselných modelov.

Inteligentná skriňa LG Styler Black Tinted Mirror Glass Door je navrhnutá v minimalistickom dizajne, ktorý skôr pripomína chladničku ako šatníkovú skriňu. Po otvorení dverí sa objaví elegantný šatník s priestorom na päť vešiakov. Do skrine sa tak môžu vešať kabáty, košele či šaty a tiež dvojo nohavíc – tie sa umiestnia na vnútornú časť dverí, kde sú zaistené špeciálnym žehliacim mechanizmom.

Zdroj | LG

Čo očakávať od šatníka s inteligenciou? V prvom rade zabudovanú funkciu hlasového asistenta od Google, ktorá je zahrnutá do technológie Smart Diagnosis.

Zrkadlo s funkciou LG ThinQ ponúka ďalšiu inteligentnú funkciu, vie odmerať používateľa a potom mu pomôže vybrať oblečenie a doplnky vhodné na jeho veľkosť s možnosťou online objednania. Používatelia, resp. používateľky, takto získajú nový virtuálny zážitok z pohodlného skúšania šiat a nových módnych trendov bez toho, aby museli fyzicky navštíviť niekoľko obchodov.

Jadrom modelov Styler je technológia LG TrueSteam, ktorá údajne eliminuje viac ako 99,9 percent baktérií nachádzajúcich sa v odevoch. LG má dokonca certifikáciu od AAFA (Asthma and Allergy Foundation of America) na antialergické prostredie znižujúce astmatické prejavy.

Oblečenie sa umiestnením na pohyblivých vešiakoch vyžehlí a zbaví nepríjemných pachov. Cyklus Gentle Dry dôkladne odstráni vlhkosť z oblečenia. Znížená spotreba elektrickej energie je zabezpečená recykláciou horúceho a vlhkého vzduchu.

Pozrite si

Nové chladničky Samsung Family Hub majú už aj umelú inteligenciu

„Vďaka nadčasovému dizajnu a vysoko efektívnemu výkonu posúva elegantný čierny LG Styler starostlivosť o oblečenie v domácnosti na novú úroveň,“ povedal Song Dae-hyun, prezident spoločnosti LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company. 

Spoločnosť získala za LG Styler Black Tinted Mirror Glass Door ocenenie CES 2019 Innovation Award. Zariadenie sa má v USA začať predávať už tento rok. Cena ani ďalšie podrobnosti zatiaľ zverejnené neboli.

Zdroj | LG
Zdroj