Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Firma Arlo ukázala komplexný bezpečnostný systém - Arlo Security System

Firma Arlo ukázala komplexný bezpečnostný systém - Arlo Security System
Zdroj | Arlo
Richard Pliešovský
Firma Arlo ukázala komplexný bezpečnostný systém - Arlo Security System
Zdroj | Arlo
Zdroj | Arlo

Spoločnosť Arlo si už stihla urobiť meno svojími kvalitnými výrobkami, napríklad bezpečnostnou kamerou 4K Arlo Ultra. Na CES 2019 teraz firma predstavila kompletný bezpečnostný systém s podporou Apple HomeKit.

Zdroj | Arlo

Hlavnou súčasťou systému je nový viacúčelový senzor, ktorý dokáže rozpoznať narušenie okien a dverí, pohyb, dym, prítomnosť oxidu uhoľnatého, únik vody a podobne. Nízkoprofilové senzory sa umiestnia na všetky kľúčové miesta, kadiaľ sa môže dostať do pribýtku nežiadúca osoba. V prípade problémov dokáže odoslať upozornenia na smart zariadenia ich majiteľom.

Zdroj | Arlo

Arlo Siren je siréna, ktorá môže byť umiestnená v interiéri, alebo v exteriéri a slúži na hlasné upozornenie nevítaných hostí.

Zdroj | Arlo

Môže vydávať prenikavý zvuk, zvoniť, ale aj simulovať, že domácnosť nie je prázdna pomocou rôznych zvukov, či hlasov. Sirénu môžu tiež doprevádzať jasné naprogramovateľné stroboskopické záblesky.

Zdroj | Arlo

Arlo Remote poskytuje jednoduchú kontrolu nad Arlo Security System. Je programovateľný, môže aktivovať a deaktivovať celý systém, alebo len vybrané oblasti. Na diaľkovom ovládači si môže používateľ nastaviť ovládanie kamier a osvetlenia, zvoliť upozornenia na zvolené aktivity, ktoré ho budú informovať aj na používanie iného ovládača, čo je vhodné pri rodinách s deťmi.

Zdroj | Arlo

Arlo Security System môže byť doplnený o SmartHub a kameru Arlo Ultra 4K. Arlo SmartHub poskytuje pohodlné ovládanie všetkých kompatibilných zariadení a umožňuje naprogramovať a spustiť konkrétne udalosti – napríklad synchronizáciu vonkajších svetiel s detekciou pohybu – vďaka zabudovaným technológiám ZigBee a Z-Wave.

Zdroj | Arlo

Bezpečnostné upozornenia môžu používatelia dostávať na smartfóny a hodinky Apple Watch.

Vďaka bezproblémovej integrácii s nástrojom Arlo Google Home Hub sa môže ovládať systém aj diaľkovo. Služba Amazon Alexa umožní hlasové ovládanie a zobrazenie domácnosti napríklad na Amazon Echo Show.

Zdroj | Arlo

Arlo začne podporovať kamery Ultra 4K a Arlo Pro 2 pre systém Apple HomeKit po aktualizácii firmvéru v prvom štvrťroku 2019. Umožní používateľom iPhonov a iPadov prístup ku kamerám pomocou aplikácie Apple Home alebo príkazov Siri. Používatelia si tak budú môcť pozrieť video, dať príkazy Siri alebo zapnúť osvetlenie s funkciou HomeKit, keď bezpečnostné kamery zistia pohyb.

Arlo spolupracuje s inými firmami, ktoré môžu využívať jeho ekosystém Work with Arlo, napríklad Philips Hue, Bose, Sonos, Yale, Schlage, LIFX, Leviton, Jasco, Danalock a ďalšie. V tomto roku zmodernizuje systém na prácu so zariadeniami ZigBee a Z-Wave.

Bezpečnostný systém sa má predávať od polovice roka 2019. Ceny ani ďalšie podrobnosti oznámené neboli.

Zdroj | Arlo
Zdroj