Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Finále prvej série seriálu Rod draka uniklo na internet, HBO zúri

Finále prvej série seriálu Rod draka uniklo na internet, HBO zúri
Zdroj | HBO
Stanislav Vinc
Finále prvej série seriálu Rod draka uniklo na internet, HBO zúri
Zdroj | HBO
Zdroj | HBO

Fanúšikovia sveta George R.R. Martina nedočkavo čakajú na premiéru finálneho dielu 1. série aktuálneho hitu House of the Dragon, resp. Rod draka. Oficiálne sa jej dočkáme až v pondelok o 20.00 hod. nášho času. Na internete sa však objavila už dva dni vopred.

Posledný diel prvej série možno nájsť na nelegálnych webových stránkach pre zdieľanie obsahu a stránkach pre zdieľanie torrentov. HBO o úniku vie a nemá z neho radosť.

„Sme si vedomí, že desiaty diel „House of the Dragon“ bol publikovaný na nelegálnych torrentových stránkach. Zdá sa, že pôvodom je distribučný partner v EMEA regióne (Európa, Blízky východ a Afrika – pozn. red.). HBO agresívne monitoruje a odstraňuje tieto kópie z internetu. Sme sklamaní, že tento nezákonný krok narušil zážitok zo sledovania verným fanúšikom šou, ktorí uvidia pôvodnú verziu epizódy, keď bude mať premiéru v nedeľu (pondelok nášho času – pozn. red.) na HBO a HBO Max, kde sa bude vysielať výlučne v 4K UHD.“, uviedlo HBO v reakcii na únik pre portál IGN.

Obsah pokračuje pod reklamou

Pre fanúšikov prvotného seriálu Hra o tróny nie sú takéto úniky žiadnou novinkou. Viacero dielov tohto seriálu uniklo na internet už niekoľko dní pred ich oficiálnou premiérou, či už priamo v audiovizuálnej podobe, alebo v podobe textového opisu deja. Stalo sa tak aj pri samotnom finále celého seriálu, ktoré fanúšikovia prostredníctvom jedného z únikov mali možnosť poznať už niekoľko týždňov vopred.

Seriál Rod draka je natočený podľa knižnej predlohy Oheň a krv od George R.R. Martina a tak fanúšikov, ktorí túto knihu čítali, vývoj deja seriálu až tak neprekvapí. Ostatných však môžu do pondelka večera na internete zaskočiť viaceré úniky, ktoré im prezradia, ako sa napokon Rhaenyra zareaguje na prevrat, ktorý sa odohral v minulotýždňovej epizóde. Malú ochutnávku z toho bez spoilerov nájdete v oficiálnej ukážke od HBO.

Zdroj