Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Filmy a seriály nominované na Zlaté glóbusy si môžete pozrieť aj na streamoch

Filmy a seriály nominované na Zlaté glóbusy si môžete pozrieť aj na streamoch
Zdroj | Golden Globes
Michal Spiegel
Filmy a seriály nominované na Zlaté glóbusy si môžete pozrieť aj na streamoch
Zdroj | Golden Globes
Zdroj | Golden Globes

Zlaté glóbusy patria medzi najprestížnejšie filmové a televízne ocenenia, ktoré častokrát naznačujú, aké filmy sa objavia v nomináciách na Oscara. Z nominovaných filmov a seriálov sme vybrali tie, ktoré sa dajú pozrieť na streamovacích službách.

Čo sa týka samotných nominácií, asi nebude prekvapením, že najviac si ich odniesol Netflix ako distribútor (22). V našom výbere nájdete filmy a seriály, ktoré sú nominované aspoň trikrát.

Zdroj | Pixabay
Pozrite si

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v januári 2021

Filmy

Mank

Netflix

Príbeh o tom, ako vznikol kultový film Citizen Kane zo 40. rokov minulého storočia. Príbeh sleduje scenáristu tohto filmu Hermana Mankiewisza, ktorý zároveň trpí závislosťou od alkoholu a ktorý musí bojovať s režisérom Orsonom Wellsom a hollywoodskymi producentmi.

David Fincher stojí za oceňovanými trilermi ako Gone Girl, Seven či Social Network, nehovoriac o niekoľkých epizódach seriálu House of Cards. Na filme Mank pracoval 20 rokov a pôvodne je natočený podľa scenára Jacka Finchera, zosnulého otca Davida Finchera. Za zmienku tiež stojí herecké obsadenie, kde sa v hlavných úlohách objavia Gary Oldman a Amanda Seyfried.

Film je v rámci Zlatých glóbusov nominovaný v šiestich kategóriách: Najlepší film – dráma, Najlepší mužský herecký výkon vo filme – dráme (Gary Oldman), Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe vo filme (Amanda Seyfried), Najlepší filmový režisér (David Fincher), Najlepší filmový scenár (Jack Fincher) a Najlepšia originálna filmová hudba (Trent Reznor, Atticus Ross).

The Trial of the Chicago 7

Netflix

Biografický film, ktorý sleduje rok 1968 a pokojný protest proti zjazdu demokratickej strany, ktorý však vyvrcholí vlnou násilia a známym súdnym procesom v Chicagu. V hlavnej úlohe sa objavili fenomenálni herci Sacha Baron Cohen či Eddie Redmayne.

Režisér a scenárista Aaron Sorkin, ktorý sa postaral o scenáre k takým filmom ako Social Network či Steve Jobs priniesol na Netflix poctivú súdnu drámu, ktorá vám ponúkne pútavý príbeh o spravodlivosti založený na reálnych udalostiach.

Film je v rámci Zlatých glóbusov nominovaný v piatich kategóriách: Najlepší film – dráma, Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe vo filme (Sacha Baron Cohen), Najlepší filmový režisér (Aaron Sorkin), Najlepší filmový scenár (Aaron Sorkin) a Najlepšia originálna skladba (Hear My Voice).

Borat Subsequent Moviefilm

Amazon Prime Video

Po 14 rokoch je späť svetoznámy „kazašský“ novinár Borat. Tentokrát sa vydáva na cestu po predvolebných Spojených štátoch amerických.

V hlavnej úlohe sa opäť predstavil výborný komik Sacha Baron Cohen, ktorý boratovské plavky vymenil za rúško. Film opäť ponúka množstvo absurdných situácií a vtipov. Nechýba ani vpadnutie na predvolebný míting Mikea Penca, ex-viceprezidenta USA, kde sa Borat prezlečie za dnes už bývalého prezidenta Trumpa.

Film je v rámci Zlatých glóbusov nominovaný v troch kategóriách: Najlepší film – muzikál alebo komédia, Najlepší ženský herecký výkon vo filme – muzikáli alebo komédii (Maria Bakalova) a Najlepší mužský herecký výkon vo filme – muzikáli alebo komédii (Sacha Baron Cohen).

One Night In Miami

Amazon Prime Video 

V roku 1964 sa stretnú štyri ikony športu, hudby a aktivizmu – Cassius Clay, verejnosti známy ako boxer Muhammad Ali, Malcolm X, Sam Cooke a Jim Brown. Na Amazon Prime Video nájdeme o tejto fiktívnej udalosti film.

Témou je diskusia o úlohách v hnutí za občianske práva a kultúrne prevraty, ktoré sa uskutočnili v USA v 60. rokoch. Režisérkou filmu je Regina King, známa herečka, ktorá však má na konte viacero filmov a hlavne seriálov aj ako režisérka.

Film je v rámci Zlatých glóbusov nominovaný v troch kategóriách: Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe vo filme (Leslie Odom Jr.), Najlepší filmový režisér (Regina King) a Najlepšia originálna skladba (Speak Now).

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať vo februári 2021

Seriály

The Crown

Netflix

Asi nie je prekvapením, že najviac nominácií si odniesol najúspešnejší britský seriál súčasnosti, ktorý sa v minulom roku vrátil už so svojou štvrtou sériou. Tá sa venovala kľúčovým historickým postavám Veľkej Británie ako Margaret Thatcherová a princezná Diana.

V hlavnej úlohe sa opäť objavila fenomenálna Olivia Colman, ktorá hrá staršiu verziu kráľovnej Alžbety II. Opäť sme sa dočkali politických intríg a kľúčových rozhodnutí, ktoré formovali moderné britské, ale aj svetové dejiny.

Seriál je v rámci Zlatých glóbusov nominovaný šesťkrát: Najlepší televízny seriál – dráma, Najlepší ženský herecký výkon v televíznom seriáli – dráme (Olivia Colman a Emma Corrin), Najlepší mužský herecký výkon v televíznom seriáli – dráme (Josh O’Connor) a Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe v televíznom seriáli (Gillian Anderson a Helena Bonham Carter).

Ozark

Netflix

Výborný kriminálny seriál, ktorý sa v minulom roku vrátil už so svojou treťou sériou s tým, že tento rok je v pláne aj štvrtá. Film o praní špinavých peňazí a drogovom karteli si drží vysokú mieru kvality počas všetkých doteraz vydaných sérií.

Okrem výborného príbehu, ponúka seriál aj viac ako slušné herecké výkony v podobe dvojice hlavných hercov Jasona Batemana a Laury Linney.

Seriál je v rámci Zlatých glóbusov nominovaný štyrikrát: Najlepší televízny seriál – dráma, Najlepší ženský herecký výkon v televíznom seriáli – dráme (Laura Linney), Najlepší mužský herecký výkon v televíznom seriáli – dráme (Jason Bateman) a Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe v televíznom seriáli (Julia Garner).

The Undoing

HBO GO

Príbeh úspešnej psychologičky, ktorej sa zo dňa na deň prevráti celý život hore nohami v momente, keď sa do jej života dostáva záhadná žena, ktorú následne zavraždia. Hlavným podozrivým sa stáva jej manžel.

V hlavnej úlohe sa objavila Nicole Kidman a Hugh Grant. Za režisérsku stoličku sa posadil David E. Kelley, ktorý má na konte už niekoľko úspešných seriálov ako napríklad Goliath či Mr. Mercedes.

Seriál je v rámci Zlatých glóbusov nominovaný štyrikrát: Najlepšia televízna miniséria, antológia alebo TV film, Najlepší ženský herecký výkon v televíznej minisérii, antológii alebo TV filme (Nicole Kidman), Najlepší mužský herecký výkon v televíznej minisérii, antológii alebo TV filme (Hugh Grant) a Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe v televíznom seriáli (Donald Sutherland).

The Great

HBO GO

Rusko, 18. storočie a vzostup Kataríny Veľkej. Nie, nejde o historickú drámu, ale o satirický fiktívny seriál zasadený do reálneho historického prostredia. Odľahčený seriál, ktorý kombinuje reálne udalosti s tými fiktívnymi si získal fanúšikov po celom svete.

V hlavnej úlohe sa objavili známi herci ako napríklad Elle Fanning a Nicholas Hoult. Tvorcom seriálu je Tony McNamara, ktorý sa zaslúžil o oceňovaný film Favoritka.

Seriál je v rámci Zlatých glóbusov nominovaný trikrát: Najlepší televízny seriál – muzikál alebo komédia, Najlepší ženský herecký výkon v televíznom seriáli – muzikáli alebo komédii (Elle Fanning) a Najlepší mužský herecký výkon v televíznom seriáli – muzikáli alebo komédii (Nicholas Hoult).

https://www.youtube.com/watch?v=hJGedvRfHYg

Ratched

Netflix

Príbeh seriálu rozšíril históriu jednej z ikonických záporných filmových postáv – Mrs. Ratched, sestričky z psychiatrickej liečebne z filmu Prelet nad kukučím hniezdom.

8-dielny dramatický seriál priniesol hororovú atmosféru a výbornú vizuálnu stránku. Hlavnú úlohu si strihla talentovaná Sarah Paulson.

Seriál je v rámci Zlatých glóbusov nominovaný trikrát: Najlepší televízny seriál – dráma, Najlepší ženský herecký výkon v televíznom seriáli – dráme (Sarah Paulson) a Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe v televíznom seriáli (Cynthia Nixon).