Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Facebook vypne túto funkciu, chce sa sústrediť na video

Facebook vypne túto funkciu, chce sa sústrediť na video
Zdroj | vivo
Richard Pliešovský
Facebook vypne túto funkciu, chce sa sústrediť na video
Zdroj | vivo
Zdroj | vivo

Len pred dvomi rokmi predstavil Facebook nový spôsob nakupovania, ktorý nazval Facebook Live Shopping, ktorý umožňoval nakupovať priamo zo sociálnej siete. Včera spoločnosť Meta, pod ktorú Facebook spadá, oznámila, že táto pomerne nová služba končí.

Stane sa tak 1. októbra 2022, odkedy už nebudete môcť organizovať nové ani plánované akcie Live Shopping. Naďalej však budete môcť používať Facebook Live na vysielanie živých udalostí. Treba však pamätať na to, že už nebudete môcť vytvárať zoznamy produktov či označovať výrobky vo svojich živých videách na Facebooku.

Facebook to odvodňuje správaním používateľov, ktorí svoj záujem presúvajú na krátke videá. Meta sa začne zameriavať na Reels v sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Naozaj nás odpočúva Facebook? Ako dokáže tak presne cieliť reklamy?

Spoločnosť verí, že tieto krátke videá dokážu zaujať, kde môžu influenceri zaujať a osloviť viac ľudí. V nich môžu označiť podporované produkty, aby mohli osloviť viac používateľov.

Facebook umožňuje možnosť stiahnuť si aktuálne živé videá na svoju stránku, alebo v Štúdiu, ktoré je k dispozícii pre tvorcov obsahu. Podobný krok robí aj TikTok, ktorý už oznámil, že nebude prinášať TikTok Live Shopping do USA po veľmi slabých výsledkoch s touto funkciou v Spojenom Kráľovstve. Naopak, v Číne zažíva živé nakupovanie boom a je veľmi populárne.

Je evidentné, že Facebook musí niečo robiť, pretože práve minulý týždeň oznámila Meta, vôbec prvý štvrťročný pokles. Môže za to jednak konkurencia, najmä TikTok, ale aj nové pravidlá o ochrane osobných údajov používateľov, ktoré zaviedol Apple. Svoje zohráva aj zlé meno spoločnosti, kde sa (hlavne na Facebooku) vytvára negatívne prostredie plné nenávisti, konšpirácií a slušný človek začína zvažovať, či má význam navštevovať takéto vykričané miesto.

Zdroj