Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Facebook pridá do svojej aplikácie nové okno. Pozrite sa na čo slúži

Facebook pridá do svojej aplikácie nové okno. Pozrite sa na čo slúži
Zdroj | Meta
Tomáš Šmidák
Facebook pridá do svojej aplikácie nové okno. Pozrite sa na čo slúži
Zdroj | Meta
Zdroj | Meta

Na Facebooku pribudńú nové záložky „Feed“ a „Domov“. Prvá slúži na zobrazovanie personalizovaného obsahu a druhá na objavovanie nového.

V aplikácií Facebook kombinovala záložka „Domov“ dva druhy obsahu. Našli ste v nej príspevky od vašich priateľov a stránok, ktoré sledujete a zároveň obsah, ktorý vám odporučil algoritmus na základe toho, čo sa vám páči. Doteraz nebolo možné zasiahnuť do toho, čo sa vám bude zobrazovať, či vyfiltrovať len ten obsah, ktorí by ste chceli vidieť. S príchodom novej záložky „Feed“, by sa to však malo zmeniť.

Zdroj | Meta

CEO spoločnosti Meta Mark Zuckerberg oznámil, že v aplikácií Facebook čoskoro pribudne nová záložka „Feed“. V nej si môžete pomocou „listu obľúbených“, filtrovať obsah, ktorý sa v nej bude zobrazovať. V záložke teda môžu byť čisto len príspevky od vašich priateľov, skupín či stránok, ktoré sledujete.

Zdroj | Meta

Ide o funkciu, ktorá bola používateľmi žiadaná už dlhšiu dobu a mala by výrazne zlepšiť používateľskú skúsenosť, nakoľko si budete môcť nástenku nastaviť presne podľa seba. Nebudú sa v nej teda nachádzať príspevky označené ako „odporúčané pre vás“. Reklamy však zahrnuté budú.

Pozrite si

Pravdu od lží na internete má rozlíšiť nová umelá inteligencia od Facebooku

Záložka „Domov“, je prvá vec, ktorú uvidíte po otvorení aplikácie. Tá bude naopak slúžiť na objavovanie nového obsahu. Algoritmus vám v nej bude zobrazovať a odporúčať príspevky a stránky na základe toho, čo sa vám páči. Spoločnosť tvrdí, že do AI investuje stále viac prostriedkov a preto sa môžete spoľahnúť na kvalitné a relevantné odporúčania. Priamo z hlavnej stránky tiež viete vytvoriť Reel a následne ho zdieľať s vašimi priateľmi v záložke „Feed“.

Zdroj | Meta

Už dnešným dňom sa začne, niektorým používateľom záložka „Feed“ objavovať v ich Facebookovej aplikacii. Globálne by sa mali novej aktualizácie dočkať všetci používatelia budúci týždeň. V prípade iOS nájdete záložku dolnej časti v prípade Androidu v hornej.

Zdroj