Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Facebook prepája Messenger a Instagram čety, dostávajú nové funkcie a vzhľad

Facebook prepája Messenger a Instagram čety, dostávajú nové funkcie a vzhľad
Zdroj | The Verge
Stanislav Vinc
Facebook prepája Messenger a Instagram čety, dostávajú nové funkcie a vzhľad
Zdroj | The Verge
Zdroj | The Verge

V priebehu minulého roka ohlásené prepojenie aplikácií Messenger, Instagram a WhatsApp sa začína postupne napĺňať. Ako prvé budú prepojené aplikácie Messenger a Instagram, v ktorých čoskoro uvidíte tie isté rozhovory a funkcie.

Väčšina sociálnych sietí a služieb patriacich spoločnosti Facebook ponúkala už nejakú dobu možnosť prihlásenia sa do nich cez jeden a ten istý účet, väčšinou účet na sociálnej sieti Facebook. Pod povrchom však tieto internetové platformy neboli nikdy prepojené, až doteraz.

Facebook postupne prepisuje interné fungovanie svojich aplikácií, aby vo veľkej miere zdieľali identické základy. Cieľom je ich čo v najvyššej možnej miere prepojiť a okrem toho aj upevniť ich bezpečnosť. Prípravnú aktualizáciu pre túto zmenu dostala aplikácia Facebook ešte v priebehu marca.

V praxi sa však ako prvé dočkali prepojenia trochu nečakane aplikácie Instagram a Messenger. Práve niektorým používateľom aplikácie Instagram sa začala po zapnutí aplikácie zobrazovať informácia s možnosťou aktivácie, ale aj odmietnutia prepojenia četov v rámci týchto aplikácií.

Zdroj | The Verge

Instagram, resp. Facebook pri tejto možnosti používateľov láka na farebné čety, reakcie na správy pomocou akýchkoľvek emoji smajlíkov, odpovedanie na správy pomocou posunutia prsta vpravo a samozrejme na možnosť četovania s priateľmi, ktorí používajú (iba) Facebook.

Pozrite si

Chcete si prečistiť staré príspevky na Facebooku? Appka Jumbo to spraví za vás

Po prijatí tejto možnosti sa vzhľad četov skutočne zmení, no Facebook zatiaľ na strane serverov nepovolil používateľom kontaktovať používateľov sociálnej siete Facebook, resp. aplikácie Messenger cez Instagram. Spustenie tejto možnosti zatiaľ nemá oficiálny dátum, no stať by sa tak mohlo už v najbližších dňoch.

Zdroj | WhatsApp

Na rade bude následne pripojenie aplikácie WhatsApp, kde to môže byť vzhľadom na jej šifrovanie a odlišnejšie fungovanie o niečo náročnejšie. Proti spojeniu aplikácie WhatsApp s ostatnými platformami sa v minulosti postavilo aj niekoľko zamestnancov spoločnosti, podľa ktorých tým dôjde k zníženiu ochrany súkromia používateľov. Tým aktuálne stačí pre prihlásenie sa do služby WhatsApp iba telefónne číslo, čo sa po prepojení aplikácie nepochybne zmení.